bububabu

Proč si nemohu nahmatat puls na zápěstí?

Normálně člověk si nahmatá puls na zápěstí, já ne a mám to tak odjakživa. Když jsem ležela po operaci v nemocnici a chodil mě kontrolovat lékař ani on ho nikdy nenahmatal, zdálo se mu to úsměvné. Čím to je? Tlak mám vcelku normální a většinou spíše vyšší. Nemůže se třeba také stát že budu někdy v bezvědomí a oni mi sáhnou na ruku a prohlásí mě za mrtvou?

Odpovědi
Kepler

Někdy to jde hůř, ale dřív nebo později se to podaří. Taky to někdy nedokážu a zkraje jsem přemýšlel, jestli už nejsem náhodou po smrti 🙂

Drap

U každého jedince jsou odezvy jiné. S tím, že by nenahmatali puls a prohlásili tě za mrtvou, se nedá vůbec počítat.

marci1

Pokud je špatně hmatný puls na vnitřní straně zápěstí, kde prochází vřetenní tepna, dalším nejlepším místem na lidském těle pro měření rychlosti tepu, je na krku,v místech, kde můžeme nahmatat krční tepnu (karotidu-krkavici). Třeba pacientům s vysokým krevním tlakem bývá pravidelně stav karotid sledován. 🙂

dubraro

Určitě tě nikdo neprohlásí za mrtvou kvůli nenahmatání tepu na zápěstí.