Hufnágl

Proč si někteří nezměnili své příjmení?

V ČR je na 700 obyvatel s příjmením Gottwald, a já se ptám, proč si ho nezměnili na Zlín?

Nejlepší odpověď
autacek

Jestli to nebude proto, protože se předtím nejmenovali Zlín.

Další odpovědi
annas

Na to vám mohou odpovědět jen oni sami.

Mohu vycházet jen z toho, že držitelé příjmení nemusíí mí / nemají nic společného s bývalým presidentem kromě shody příjmení.

To, že některý držitel příjmení je zločínec, neznamená , že jsou i ostatní takoví.

Navíc toto příjmení pochází asi z r. 1598 je původem z němčiny – Gott – bůh – walten – vládnout. Takže bývalý president vládl, ale nikoliv jako bůh.

Uvádí D. Moldanová v knize Naše příjmení.

Už jsem někde zmiňovala, že jeden mladík se jmenoval Prdelka. Chtěl si změnit příjmení, otec prohlásil – všichni mí předkové se jmenovali Prdelka, takže i ty budeš pokračovat. Po smrtí otce si dotyčný příjmení změnil

Edison

Protože se nejmenují Gottwaldov?

Kelt

Proč měnit jméno, které mám od narození a jen proto, že to samé jméno měl nějaký vrah, nebo zločinec, tak budu za to platit, ne. Je to divné.

Bobek 2

Neměli by si ho změnit spíš na Zápotockého a potom na Novotného?

dubraro

Proč by měli? Kam by to došlo, kdyby si měli měnit jméno všichni, kteří je mají náhodou stejné jako nějaký darebák?