Avatar uživatele
Hufnágl

Proč si někteří nezměnili své příjmení?

V ČR je na 700 obyvatel s příjmením Gottwald, a já se ptám, proč si ho nezměnili na Zlín?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, Edison, FlAsh_7 před 1554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Jestli to nebude proto, protože se předtím nejmenovali Zlín.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Na to vám mohou odpovědět jen oni sami.

Mohu vycházet jen z toho, že držitelé příjmení nemusíí mí / nemají nic společného s bývalým presidentem kromě shody příjmení.

To, že některý držitel příjmení je zločínec, neznamená , že jsou i ostatní takoví.

Navíc toto příjmení pochází asi z r. 1598 je původem z němčiny – Gott – bůh – walten – vládnout. Takže bývalý president vládl, ale nikoliv jako bůh.

Uvádí D. Moldanová v knize Naše příjmení.

Už jsem někde zmiňovala, že jeden mladík se jmenoval Prdelka. Chtěl si změnit příjmení, otec prohlásil – všichni mí předkové se jmenovali Prdelka, takže i ty budeš pokračovat. Po smrtí otce si dotyčný příjmení změnil

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Protože se nejmenují Gottwaldov?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Proč měnit jméno, které mám od narození a jen proto, že to samé jméno měl nějaký vrah, nebo zločinec, tak budu za to platit, ne. Je to divné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

Neměli by si ho změnit spíš na Zápotockého a potom na Novotného?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Proč by měli? Kam by to došlo, kdyby si měli měnit jméno všichni, kteří je mají náhodou stejné jako nějaký darebák?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek