Pepa25

Proč si někteří lidé myslí, že byl 17. listopad 1989 předem připravenou akcí?

K dotazu mě vede předchozí otázka, kdy všichni (!) odpovídající (kromě mé maličkosti) zaujali konspirační postoj v tom smyslu, že „17. listopad 1989 byl předem připravený“, i když to nedokládá ani Zpráva vyšetřovací komise pro objasnění událostí 17. listopadu 1989 ani archívy ani žádný další výzkum historiků. Může někdo vysvětlit, kdo a proč to měl připravit a jaké pro to mají být důkazy?

EDIT: dovolím si zopakovat, že jsem se ptal na odůvodnění a důkazy, ne na pocity …

Nejlepší odpověď
zjentek

Striktně: komunisti v tý době „pustili opratě“ celýho východního bloku a jistě se neunáhlili a před tak zásadním rozhodnutím se sociálně DOBŘE ZAJISTILI. Šlo o frašku, ostatně jako pokaždé při předání moci bez krveprolití (svobodné volby, etc.)

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a on nebyl ??? na pohádky už jsem starej …

Kepler

Přímo 17. listopad asi předem připravenou akcí nebyl, i když tam byli jistí provokatéři ze strany tehdy vládnoucí moci. Spíš se přikláním k tomu, že šlo o dohodu mezi komunisty a pozdějším OF, že později komouši nebudou stíháni jako strana potírající svobodu a práva občanů, jako třeba nacisti. To byla zásadní chyba, se kterou jsem se ještě nesmířil, i když tak jako tak padají do propadliště dějin. Měli zaplatit stejně, jako tisíce jejich obětí.

elkon

Jsi dost naivní, když věříš nějakým komisím a td. Kdo to zažil, měl zdravý rozum, viděl a prožil co se dělo následně o tom nepochybuje. Tím neříkám, že k převratu nemělo dojít. Ale to co pak následovalo a kdo se dostal k moci pociťujeme i dnes. Rozkradli co se dalo, nic se neopravuje, vše se vyhazuje a kupuje nové (tak se ekonomicky uvažující člověk nechová), nerostné bohatství se drancuje a vyváží, je pravda, že technický pokrok je velký, ale výrobky nic nevydrží, protože kapitalista musí stále vyrábět a prodávat, tak nemá zájem cokoli opravovat a dalo by se pokračovat. Ve výsledku to odnese obyčejný člověk.

aliendrone

Hele, to snad ani nemyslíš VÁŽNĚ takový dotaz. OPRAVDU koukáš jen na ČT a sleduješ jen to, co vláda a „oficiální místa“, potažmo celý entertainment hlásají? Nikdy se k tobě nic „nedoneslo“? A i kdyby ne, nemáš VLASTNÍ rozum?

Svědectví o tom, že „to bylo jinak“ jsou MRAKY! A i když nebudeš věřit všem těm Cibulkům, Wolfům a dalším (logicky, PROČ bys měl), tak tu pořád zbývají FAKTA, která nejdou oddiskutovat a očividná snaha je bagatelizovat či ještě lépe úplně přehlížet je do očí bijící.

Já ale NEPOTŘEBUJI nějaké svědky, kteří by mi dokazovali, že „to bylo jinak“ (kterým bych beztak nevěřil, lidem prostě nevěřím, no) jednoduše proto, že:

  1. vím jak tehdejší moc fungovala a jak to chodilo v praxi (a to až MOC DOBŘE, bohužel)
  2. v té době jsem už měl „trochu rozumu“ jednak, druhak si ty události PAMATUJI

O tom, jak to probíhalo můžou DNES mektat co chtějí, já vím svoje! Shrnu tehdejší situaci.

  1. Na VŠECH byť jen trošičku vyšších postech jsou komančové jak poleno, o tom žádná. Nedostatečně spolehlivý a loajální jedinec NEMĚL šanci na nějakou důležitější pozici ve státě – i kdyby to byl jen ředitel pražských hřbitovů nebo středního odborného učiliště. A VŠICHNI tito soudruzi si MOC DOBŘE pamatují, jak dopadli ti, kteři „dělali brikule“ v osmašedesátem.
  2. nepřetržitý dohled – agenti, informátoři, jedním slovem práskači jsou na každém rohu. DNEŠNÍ zveřejňované údaje hovoří až o 200 000 (!!!) spolupracovníků StB. Bonzáci jsou dokonce i v Chátře77 a dalších disidentských kruzích. Že by StB neměla dostatek informací o tom, „co se chystá“ se dá jen VELMI TĚŽKO věřit.
  3. CENZURA! Cokoliv, co „šlo do světa“ (obzvláště v masmédiích) podléhalo PŘÍSNÉ KONTROLE. A BĚDA, když se nějaká formulace „orgánům“ nelíbila, vinník to odskákal s plnou parádou a to včetně situací nahodilých a neúmyslných, kdy vinník skutečně neexistoval (jen lidská blbost/lemplovství) se vinník VŽDYCKY NAŠEL, ber kde ber a BYL POTRESTÁN (pro výstrahu ostatním).

Takže dál – TV vysílá reportáž o zásahu na Národní třidě. JAK JE TO VŮBEC MOŽNÉ?? KDO si dovolil? KDO to pustil? OK, řekneš našel se prostě hrdina. Přesněji rovnou celá SKUPINA megahrdinů, tohle bylo vysoko nad kompetence jednotlivce), kteří dobře vědouc CO je za to čeká vykonali hrdinský skutek. Budiž, velmi nepravděpodobné, ale stávají se i divnější věci.

Takže připustíme, že StB „zaspala“ – a CO DÁL? Jistě, služební volhy a Avie-antony už metelí k televizi, kde zatýkají každého byť jen trošku podezřelého hlava nehlava. Celé vedení TV je za katrem, moderátoři a kdoví jestli v tom neměla prsty kantýnská nebo vrátný. Pro jistotu je vezmou taky, to JE JASNÉ, ne?

Jenže OUHA! Žádné antony, žádné masové zatýkání, prostě NIC! A ráno tytéž zprávy jsou i v novinách, že by StB POŘÁD chrápala? Nedělá reálně VŮBEC NIC! Dokonce NAOPAK – televize vysílá další a další informace podněcující veřejnost (velmi krotkou, vědí totiž také svoje) a to den za dnem a ostatní média činí totéž!! JAK JE TO VŮBEC MOŽNÉ? Co dělají „orgány“, StB a vůbec všichni?

Po usilovné mediální masírce se nakonec „lidé rozhoupají“, aby celých OSM dní po události přišli „zvonit klíčema“ na Letnou. Hmm, takže ZASE připustíme, že „stane se“? A takto podivně to jde dál a dál, estébáci místo zatýkání pálí svazky vedené na Havla a spol. (PROČ, co se z nich NESMÍME dozvědět?), zkrátka jedna nelogická záhada za druhou.

Je třeba si ale uvědomit fakt, že PRIMÁRNĚ šlo o události v samotném SSSR, protože ODTAMTUD to celé přišlo (s VELKOU pravděpodobností šlo o režii KGB). Fakt, že SSSR byl (na rozdíl od nás) hospodářsky na dně a jestli se neměl zhroutit TOTÁLNĚ, bylo třeba „něco víc“, než jen „perestrójka“. Ovšem aby byla změna tamějšího režimu vůbec MOŽNÁ, bylo NEZBYTNÉ, aby mu předcházel pád Varšavské smlouvy/RVHP, potažmo celého východního bloku. (A přesně tak se to také STALO!)

Víš, tehdejší potentáti se dělili na 2 skupiny – ty „zasvěcené“ (naprostá menšina) a na ty, kteří jen čuměli a nic nechápali. SNB má vyhlášenou pohotovost a jsou připraveni k zásahu. Armáda také, je připravena jednat stejně jako svého času Jaruzelski v Polsku. Jen se čeká na „rozkaz shora“ (na „vlastní triko“ si nikdo nic udělat netroufne) A KDO je nejvýše? No přeci MOSKVA!! Kvanta soudruhů (nezapojených/ne­vědoucích) zoufale volají do Moskvy a dožadují se instrukcí. Určitě by se našli další Bilakové a spol., stačilo by jen mít podporu Moskvy. Tentokrát bychom se SNADNO „osvobodili sami“ a bez výpomoci ostatních zemí. Ale Moskva mlčí. Moskva POTŘEBUJE pád východního bloku. Naši soudruzi se „moskevské podpory shora“ NEDOČKAJÍ.

Navíc – (nezapojení/ne­informovaní) soudruzi DOBŘE vědí, že jsou mezi nimi tací, kteří jsou v Moskvě „lépe zapsáni“, než ostatní, tak koukají, co takoví činí. A protože oni nečiní nic, tudíž oni sami TAKÉ nic neudělají – je to přeci „jasná vůle shora“ a pamatujeme na 68, ten kdo se postavil vůli Moskvy…

A tak v poklidu proběhne „samet“. Nikdo nikoho nevěší, nestřílí, jakkoliv by se to DALO OČEKÁVAT. (soudruzi si zajisté pojistili tuto možnost – např. co kdyby se náhle vynořil „spálený Havlův spis“ apod. [to je jen moje domněnka])

A tak to za všechny po čase odskáče bezvýznamný Štěpán (pražský tajemník strany) a s ním Carda (velitel SNB Prahy a středních Čech myslím), aby „se neřeklo“. A to je VŠECHNO! Pravda a láska (ta hlavně, že by i ke KOMANČŮM??) zvítězila! Nebudu vypisovat všechno co zrežírované tragifrašce nasvědčuje (a je toho MEGATUNA!), ostatně ještě DOST lidí si to pamatuje, stejně jako já.

Takže WOW!! Ta o Jeníčkovi a Mařence je MNOHEM LEPŠÍ, než ta o 17. listopadu. Tu mohou žrát po kilech jen opravdu troubové, popřípadě oportunisté, kteří „čekají něco na oplátku“. A pochopitelně ze všech nejvíc KONFORMISTÉ, takových bylo i za bolševika zdaleka nejvíc. Drželi hubu a veřejně SOUHLASILI, i když třebas hodně potichu a v soukromí remcali. Je to prostě mnohem pohodlnější „jít s proudem“, než být většinou označen za lháře, kryptokonspirátora a možná Putinova/čínského agenta.

No ale abys neřekl, tak ti pošlu odkaz na nějaké to video, kde se k tomu vyjadřují jiní. Podobných si sám dokážeš vyhledat spoustu.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=fUULgL5dqNQ

Tak doufám, že ses alespoň poučil o té ČT v jiné otázce/diskuzi. Nemusíš mi slepě věřit, to nechci, ale chtěl bych, abys zapojil vlastní ROZUM, bo myslím, že ho máš. POKUD tak učiníš (nezaujatě), otevřeš si oči SÁM a NAD TO NENÍ (kdepak nějaké kecy ostatních)! ;) :D :D

Gonfaloniér

Protože všichni za vším vidí nějakou konspiraci a nechávají se unést neprokázanými spekulacemi. Asi je to senzačnější než realita.
„Předem připravená“ ta událost byla leda tím, že to k ní přirozeným vývojem směřovalo (kdyby ne, tak se to nestalo :D). Situace odpovídala předešlým dějům. Ale nijak předem připravená nebyla. „Spontánní akcička.“

Mr. Marek

Rád bych připomenul, že ani já nepsal, že to bylo vše připravené. Systém, který byl neefektivní a nekonkurenceschopný dospěl k zániku. Demonstrace urychlily konec cesty ke komunismu, protože režim nebyl schopen prakticky fungovat. Přirozený proces nepřirozeného režimu, tak bych to nazval. Ačkoliv těm teoriím moc nevěřím, i kdyby byly pravdou, není od věci hledět spíše na myšlenky a ideje, které tehdy jsme slyšely.

da ny

Jak jistě víte, za to, že k němu došlo, se zasloužil především M. S. Gorbačov.
Historii si každý vykládá po svém, objektivního výkladu, se bez pamětníků
nedočkáte. U nich záleží na subjektivním pocitu a sociálním původu.

Za 20 – 30 let se dozvíte možná skutečnou pravdu s doloženými fakty.
To už někdo sebere odvahu, chuť. Nebude zatížený minulostí, politickou angažovaností, stranickou příslušností, nenávistí, persekucemi, výhodami, filmy aj.
https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/seda-zona-jiriny-siklove-311306
Někdy je třeba číst mezi řádky ;)

ten který je

17 listopad byl jen kamínek v mozaice velkého procesu,ve kterém se socialismus zhroutil.Západ potřeboval odbyt pro své výrobky,levnou pracovní sílu a strategickou pozici.Východ zase potřeboval finance.Nic nebyla náhoda,komunisté potřebovali zlegalizovat a zprivatizovat nakradený majetek včetně státních podniků.Komunisté a členové STB získali beztrestnost.Je­diným obětním beránkem byl Miroslav Štěpán.

led

Konkrétne priamo sprievod 17.novembra ako spúšťač politických zmien pripravený nebol, ale to že ku koncu roku 1989 malo dôjsť k veľkým politickým zmenám sa hovorilo nielen v kuloároch, ale verejne už v máji 1989.
Nebuďte naivný, ak myslíte, že k zmene politiky štátu došlo živelne, len vďaka jednému úderu policajného pelendreka a slovám fúzatého dramatika. Nie, celé odovzdanie moci jedinej štátostrany bolo pripravované na rok 1990. Preto sa mohlo stať a stalo, že na rozdiel od okolitých socialistických štátov táto zmena prešla „bezbolestne, bez streľby a "nežne“ aj napriek navonok nepripravená s čiastočným predstihom.
Dôkazy o tom vám nikto dnes nedá, aj keď v mnohých memoároch účastníkov tejto „Nežnej revolúcie“ či už vládnej („spiatočníckej“ KSČ), alebo opozičnej (revolučnej VPN a podobne) strany, ich v záplave slov objavíte. Mnohé naozaj podrobné „Memoáre“ boli okamžite po ich napísaní uložené v neprístupných archívoch a plánovaným otvorením až o 50–75 rokov tj. prvé najskôr v rokoch 2039–2064 a mnohé až na konci storočia. Takže na skutočné dôkazy si ešte pár rokov počkajte.

PS.
aliendrone, nechtiac vám musím dať bodík, aj keď nie so všetkým vo vašej odpovedi súhlasím (ale súhlasím s tou väčšou polovicou, aj keď polovice niečoho sú VŽDY rovnaké)

Filip84

Aha, tak když někdo nevěří nějaké ministeriální komis, protože ví svoje, atp., tak hned „věří konspirační theorii“, jo? Tak jo, no, kolečko je hranaté, nejsem účastníkem této konference, nicméně bych chtěl tučňáka.

Každý régime, ať už považovaný za totalitní nebo za netotalitní, demokratický nebo nedemokratický, to je víceméně vždycky relativní, protože každý régime je v něčem totalitní a nedemokratický, je na podobné „huráakce“ nějakých studentů, nebo vlastně kohokoli jiného, velmi dobře připraven.

Kdyby celý konec východního bloku nebyl připraven, domluven, tak by všichni ti demonstranti skončili stejně, jako skončili v roce 1969, a to ty demonstrace byly ostřejší: přijely by antony s příslušníky SNB, přijely by autobusy s milicionáři Lidových milicí. Normálním způsobem by zasáhli, dělá se to tak, že se dav rozežene na menší skupinky, a ty se poberou do antonů a rozvezou na OOVB na CPZ. Tam se všichni ztotožní, orgány bezpečnosti vždycky mají nějaké poznatky o tom, kdo to organisoval, kdo byl nejvíc vidět, těm se sdělí obvinění z trestného činu, a s „červeňákem“ se jde za prokurátorem (dneska za soudcem), takže ti skončí uvazbeni, zbytek se propustí, a u většiny nedojde ani k dalšímu stíhání, samotná „gumoléčba“ a CPZka je dostačujícím „lékem“. Těch pár uvazbených organisátorů, ať už skutečných nebo domnělých, dostane nějaké tresty, ale o ty ani nejde, prostě se to zmedialisuje, obraz reality se upraví (tehdy v duchu socialistického realismu: co řekne strana je Pravda!, proto realita musí odpovídat Pravdě!) tak, aby to vlastně všecko vypadalo tak, že pár chuligánů oblblo mírumilovné pracující, proto orgány bezpečnosti – taky – mírumilovné pracující netrestají, s chuligány si poradil tady soudruh prokurátor – dostali tresty, harmonie obnovena a jelo by se dál.

Celý problém byl v tom, že za ÚV KSČ nestála část ČSLA a část StB. A to se „samovolně“ neudělá, Kdyby za ÚV KSČ stála ČSLA, SNB i LM, tak by strana a vláda neměla sebemenší problém.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

aliendrone >> teda měl jsem lepší mínění o vašich schopnostech argumentace … Váš sáhodlouhý příspěvek, proč nemůžete dát žádný důkaz je plný nepravd (např. „televize vysílá další a další informace podněcující veřejnost“ – naopak několik dnů to tutlali, šířilo se ten jen ze zahraničního rozhlasu, venkov byl dlouho mimo – což mimochodem vysvětluje, proč velká demonstrace byla až 25.11. na Letné). No a ten YT na závěr jako důkaz je fakt masakr 😉

led

Pepa25, len mu dajte tomu aliendronovi, že šíri poplašné pravdivé informácie. Ako k tomu dôjdeme, keď veríme, že to bolo tak, ako Vy tvrdíte.
Neviem, či daný zvrat ste prežívali ako mysliaci človek, alebo len ako naivné dieťa, ale skúste občas veriť tým, ktorí to naozaj zažili a boli schopní rozlišovať (aj vtedy) pravdivé informácie od nepravdivých. hlavne, ak ich priamo zažili (tie dnes oficiálne „nepravdivé“).
Rovnako ako o mojej jazve po guľke zo ´68, tvrdili mnohí viac než 21 rokov, že to sa nemohlo vtedy stať, pretože sa nestrieľalo.

Mr. Marek

Led: A proč nenecháte názor Pepovi? Respektujte totéž.

led

Mr.Marek, máte pocit, že niečo Pepovi zakazujem?

aliendrone

Pepa25>>> Jak TYPICKÉ, nemá smysl Vás „přesvědčovat“. (Co já blbec vlastne čekal?) Podal jsem vysvětlení a CO? Že prý to „několik dní tutlali“ – a TOHLE má být Vaše protiargumentace?
Tak zaprvé – Vaše tvrzení je LEŽ! Už 17. listopadu bylo o „nepokojích“ vysíláno v TV rovnou v NĚKOLIKA relacích. Chápu, že Vám to možná nic neříká, ale tenkrát byla doba, kdy se něco takového nezmiňovalo, PROSTĚ VŮBEC! jen samé úspěchy sklizně a přátelské návševy, popřipadě američtí imperialisté – pořád dokola. A najednou BUM (ta NEVÍDANÁ RYCHLOST!), rovnou několikrát zmínka V NĚKOLIKA RELACÍCH JEŠTE TEN SAMÝ DEN o nepokojích (to asi pro ty, kteří nestihli tehdejší TV noviny). Z dnešního úhlu pohledu a zpravodajských zvyklostí tomu nepřikládáte váhu, jenže tenkrát víte, TENKRÁT to bylo něco jako zmrtvýchvstání Ježíše! Všichni z toho byli PAF!

Pak přišlo „víkendové sucho“, kdy jsme byli odkázání na Svobodnou Evropu apod., nicméně v TV novinách VŽDY, jak v sobotu, tak v neděli byly nepokoje PŘIPOMENUTY (aby se udržela šuškanda a vzbudil větší zájem)! No o od pondělka vypuklo peklo již naplno.

Chápu, že pro Vás to asi NIC NEZNAMENÁ (asi nepamatujete tehdejší dobu a co a jak chodilo), takže Vám to přijde jako „ututlávání“, což těm, kteří PAMATUJÍ přijde k smíchu. Kdyby se „tutlalo“, nedojde vůbec k žádnému komentáři (natož k TOLIKA!) – jak bylo BĚŽNÉ a zahraniční rozhlas by si mohl vysílat co chtěl, tak jak to vždy činil, aniž to mělo nějaké následky.

CO PŘESNĚ ode mne čekáte? Že se vytasím s notářsky ověřeným videozáznamem, kde Vašík Pašík se před americkým kongresem přiznává „jak to doopravdy bylo“ a podepisuje spolu s US prezidentem „protokol o přiznání“? Teď již nevěřím, že by Vás tohle přesvědčilo, s tímhle už MÁM zkušenost.

Hele, když se ráno podívám z okna a uvidím louže a že je vše mokré, budu předpokládat, že v noci PRŠELO. Vy si klidně předpokládejte, že nějaký vtipálek běhal celou noc s kýblema s vodou a zaléval hektary plochy jen proto, „aby se to tak jevilo“. Je to JEN Vaše volba, já nemám povinnost Vám dokazovat, že opravdu pršelo a ani vyvracet Vaše bludy o vtipálkovi.

Jen bych rád podotkl, že již mnohokrát se ukázalo, že oficiálně hlásaná „pravda“ ve skutečnosti byla „lež jako věž“. Ti, kteří ji zpochybňovali byli označeni za „konspirační teoretiky“, „bludaře“, „blbce“ a vůbec podobně lichotivě. Namátkou třeba pověstné „Saddámovy jaderné zbraně“ (tato kauza je natolik známá, že snad nebudu muset vyhledávat odkazy/důkazy… tedy DOUFÁM!) ;) :D

A k tomu videu, které jsem nakonec vložil (coby ukázku, že existují takoví, kteří to vidí STEJNĚ – jakkoliv se vůči jejich relevantnosti DŮRAZNĚ v komentáři vymezuji (nevěřit NIKOMU!) – jestli je Váš jediný argument proti tomu videu že „je fakt masakr“, tak si zameťte před vlastním prahem dříve, než začnete zpochybňovat a rozebírat něčí argumentaci, protože tento „argument“ je jak to nejlépe nazvat… „jak stehno“. ;) :D :D

Tudíž Vaše LŽIVÉ (asi chápu PROČ!) poznámky, že „venkov byl mimo, protože nic nevěděl“ jsou k smíchu. Propaganda Vám vymyla mozek (v LEPŠÍM případě) a máte představu o tehdejších poměrech DOST zkreslenou. Víte, i na vesnici už tenkrát byly televizory BĚŽNÉ a spolu s nimi i elektřina atd. Takže věděli TO SAMÉ, co v Praze. Ergo Vaše „vysvětlení“ proč až 25. byla „cinkoklíčová“ akce na Letné je VELMI podobné (v porovnání s tím mým) mnou výše zmíněnému příkladu o „dešti nebo vtipálkovi“! ;) :D :D

Znovu opakuji, VĚŘIT můžete čemu chcete, je to JEN VAŠE VOLBA. A proti VÍŘE jak známo neexistuje spolehlivá argumentace. :D :D :D

Mr. Marek

Takové zloby ☹ (plus smajlík, jak se kluk chytá za obě tváře a je smutný).

aliendrone

Mr.Marek>>> LOL! To asi proto, aby alespoň s křížkem po funuse (bohužel) „pravda a láska“ o5 nezvítězila. ;) :D :D
Však ono to za nějakých 500 let bude tak jako tak všem ukradené, tedy pokud se vůbec lidstvo k tomu půltisíciletí DOPRACUJE. A to už je na jinou diskuzi. ;) :)

led

Svoje tvrdenie zakladám aj na skutočnosti, že niektoré z utajených memoárov som počas ich písania čítala a po ich dopísaní „záhadne“ zmizli Asi si ich zobrali UFOni na svoje planéty na štúdium a zaradenie do veľkej štúdijnej práce „Vývoj človeka na Zemi a jeho vplyv na život vo Vesmíre“

aliendrone

led>>> Tohle „záhadné mizení“ mohu potvrdit z jiného písečku. Již mnohokrát jsem zaregistroval, že v určitém odstupu (cca rok) NELZE dohledat Googlem určité kauzy, texty atd., jakkoliv svého času BYLY zobrazovány na předních místech. (Když se ale použije k vyhledání Yandex, tak se NAJEDNOU NAJDE!) :(

Inu, jistě jsem tedy kryptokonspirátor, který tvrdí, že svět vidíme prizmatem GOOGLU. Ale co už, VŽDYCKY A VŠECHNO byla „kryptokonspirace“, tedy až do doby, než se ta krypotokonspirace NEZVRATNE POTVRDILA. A že se to už TOLIKRÁT stalo… ;) :D :D

led

aliendrone, ako nenápadne konšpiračne ste sa vyhli zodpovednosti UFOnov a iných vesmíranov na našom uvedomelom a naivnom boji za práva človeka na „šťastný život na Zemi“. No ale toto…

aliendrone

led>>> Ó Jitřenko zářivá Slunce vítající, musím se chca-nechca sklonit před Vaším důvtipem. Jak snadno jste odhalila mé mlžení a zastírací manévry, kteréžto mám v popisu práce coby INVAZNÍ PŘEDVOJ mého druhu. ;) :)

ANO, je to tak,. Když si jen vzpomenu, co mi dalo práce přesvědčit Lenina (prostřednictvím německých subvencí), abych ho dokopal až k VŘSR (nechtělo se mu, ale díky mému systematickému nátlaku MUSEL)! ;) :)

A ta práce s Adolfem a Josifem, eh, raději nevzpomínat. Nicméně ale jistě uznáte, že svoji práci odvádím slušně, protože je evidentní, že lidé raději VĚŘÍ pohádkám. A s vírou je TĚŽKÉ pohnout, protože argumenty jsou jen pro ROZUM/MYŠLENÍ, což víra vůbec NEPOTŘEBUJE.

Vidíte sama, konec lidstva je díky tomu JISTÝ, vítězství dronů a alienní rasy obecně nezpochybnitelné – za takových okolností se NEDÁ zastavit nebo odvrátit. Ovšem za Vaši jasnozřivost se Vám dostane privilegia, že Vás zničím až úplně nakonec! ALIENS RULEZZZ!!! ;) :D :D

led

Aliendrone, podľa vašich nežných prejavov vidím, že ste nepochopili smutnú pravdu. Človek nepotrebuje aliendrona, pretože sa dokáže zničiť sám pomocou bioorganizmu zvanej človek.

Pepa25

Opravdu nikdo? Bída … Děkuju zjentekovi, že aspoň zkusil argumetnovat, ale žádné odůvodnění nevidím. Proč by mělo být nepravděpodobné, že to „jen tak pustili“? Prostě už neměli reálnou moc, národ za nimi nestál …

Mr. Marek

Nestál, právě z důvodu oné neefektivnosti a potlačování elementárních práv občanů. Jenže když se začal lámat chleba, tak komunisté otočili (když viděli zprávy o tom, co se děje v jiných zemích). Odpor společnosti vůči totalitní moci byl také zásadní, vidím v tom tu souvislost.

zjentek

Protože nač dělat z jednoduchých věcí věci zamotané? A odůvodnění a důkazy k mému tvrzení?

  1. pád režimu v CELÉM bloku
  2. extrémně bohatí bývalí komunisté
  3. nikde žádná krev, všichni v pohodě.

Pepa25

Takže postupně:

  1. postupný pád v celém bloku zvyšoval šance i u nás, ale neznamená, že něco bylo plánované. Co třeba Ceaușescu a Rumuni – to také bylo plánované?
  2. zaměňujete příčinu a následek: zbohatnutí bývalých kádrů je následek samotové revoluce (pokud by je lidé věšeli na kandelábry, tak by následě využít konexí a podnikat nemohli). Nedokládá to nic o předchozím plánovaní, jen o poklidném předání moci. Že Havel a Adamec seděli u jednoho stolu jsme všichni viděli v TV …
  3. komunisti se stáhli, právě aby nebyla všude krev (myslím, že moc lidí bránit socialismus vlastní kůži tu nebylo). Opět to není důkaz, že to bylo domluvené dopředu.