zjentek

Proč se zde občané nezajímají o historii?

Dostal jsem dnes nějaké odpovědi na posledních šest (6!!!) svých otázek. Takže příště jich namísto dvacíti položím rovných šest 🤷‍♂️

Odpovědi
Rokio

Když jsem chodil na do školy, tak mě dějepis bavil a měl jsem z něho dobré známky.

cochee

Když jsem chodil do školy, dějepis mě smrtelně nebavil a věnoval jsem se mu jen v nutné míře, abych měl aspoň za „dobrý.“

MichP

Také se dost věnují historii.

Co já bych řekl, tak ten problém roste hlavně v školách, protože učitelé ten dějepis učí strašně nudně a bez souvislostí (to je u většiny předmětů) pak děti nedávají pozor a dějepis je dost nudí, i když historie je dost důležitá.

Díky historii se dá pochopit dost věcí, taky se dá z dosti věcí vyvodit ponaučení…
Třeba při třetí pražské defenestraci začala třicetiletá válka a dost to poškodilo naší zemi, proto by se neměli vyhazovat politici z oken, často takové vzpoury to udělají horší, můžu třeba říct Kubu nebo Francii.

Toto by se mělo změnit, ale učitelé to nebudou dělat, mají tak mizerné platy takže do toho není chuť a ještě na ně všichni nadavaji že nic nedělají, a přitom to není pravda.