Toxin

Proč se ve středověku o ženách tvrdilo, že jsou ďáblovo plemeno?

Proč se po tolik století stále o ženách tvrdilo, že jsou zdrojem pokušení, hříchu a že jsou nástrojem ďábla?

Odpovědi
Rokio

Podle mě za to mohla katolická církev a skutečnost, že ženy jsou většinou fyzicky slabší, takže si na ně muži mohli dovolovat.

Kelt

Přečti si Kladivo na čarodějnice nebo film a seznam se s historií. Základem všeho je touha po moci, bohatství, závist a další lidské vlastnosti. Udávání těch, kteří se od ostatních lišili fyzicky nebo duševně, či dle majetku je staré, jak lidstvo samo.

Ametyst

Bylo to nejspíš patriarchálním uspořádáním společnosti, kde ženy musí poslouchat, a odmalička byly tak vychovávané.

Ametyst

Aby muslimské ženy nebyly pokušením pro slabochy muže, zabalili je do černých hadrů od hlavy k patě.