kuba007

Proč se v zimě při vstupu z venkovního prostředí do vytopené místnosti zamlžují brýle?

Nejlepší odpověď
annas

Další odpovědi v odkazu

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Pro%C4%8D%20se%20zam­l%C5%BEuj%C3%AD%20b­r%C3%BDle

Další odpovědi
www

Protože se, zcela podle fyzikálních zákonů, začne na chladných sklech srážet vzdušná vlhkost. Voda, obsažena ve vzduchu.

Amie

Protože ti tam utkvěl mráz (tedy voda), který se v důsledku tepla začne odpařovat.
Například v teplé místnosti ze ti zamlží, ale při vstupu do chladné místnosti se ti to začne „kapalnit“.