kurec

Proč se v současnosti nepouživají vějíře?

Nelíbí se vám to? Příjde vám to jako by to mělo zůstat v historii?

Odpovědi
elkon

Nikdo vám nebrání. Můžete začít.

marci1

Líbí se mi to, používám vějíř. V rozpálené tramvaji mi ho všichni v době těchto veder „závidí“. Ovívání je příjemné osvěžení. Pravidelně ženám jako dárek vějíře kupuji. 🙂

ahold

Používám ho už hezkých pár let. A v tramvaji, nebo autobusu v těchto dnech je to přímo životně důležitá pomůcka.

Edison

Používají… Poměrně bějžně je vídám…

jachym10

Protože se používá elektrický větráček na USB

nyjono

Jak jsi přišel na to, že se nepoužívají?
Používají, ale jinde a jen ne tak masově, neb to už v současnosti nemí módní dopněk, ale praktická věc.
Nedávno na jedné školící akci jich bylo v provozu celkem dost. Bez počítání cca 20–30.

led

Ano, keď prší, alebo je chladno, či duje vietor, naozaj nevidno v rukách ľudí používať vejáre.
Ale v prípade páľavy horúceho slnka je malý ručný vejár jeden z mála užitočných pasívnych ekologických predmetov dennej potreby. Okrem ovievania má aj iné použitia, ktoré žiadny elektrický ventilátor nedokáže… napríklad vejárom vytvoríte tieň do očí pri pohľade proti slnku, prípadne zatieni monitor mobilu, alebo tabletu, či možno ho použiť aj ako ukazovátko, alebo zbraň proti dotieravcovi a má ešte množstvo iných využití…