WhiteCrow

Proč se u nás nepřipravuje oslava pro oslavence stejně jako v jiných zemích?

Někde jsem i slyšel, že je pro oslavence ponižující, když si je musí připravovat sám.

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš připravovat oslavu komu chceš.

Další odpovědi
Kepler

Řekl bych, že je to u nás tak nějak zvykem. Jiné to bývá v případě významnějších příležitostí – padesátiny, zlatá svatba, podnikové oslavy pro manažera apod.

GM

Jiný kraj, jiný mrav. Uklidíš, nakoupíš, pozveš hosty, navaříš, napečeš, pohostíš, umyješ hory nádobí, znovu po nich uklidíš a ještě tě za to pomluví. Takhle blbá jsem byla půl svého života. A nepozveš – pomluví tě zrovna tak.

da ny

Jestli máte na mysli i i oslavy narozenin. Zapomněl jste, že některé kultury nechystají žádné oslavy. Neslaví se narozeniny vůbec (žádná zásluha).. Jinde si připomínají, hlavně jmeniny.
U nás to je v rodinách různé. Často má, přece oslavenec přichystanou oslavu. V zaměstnání, často čekají česká sarančata, co za dobroty obstará „oslavenec“.
Jak zde, již bylo zmíněno, jiný kraj, jiný mrav.
Oslavujte si, co chcete. Vy můžete připravovat oslavy, nikdo Vám v tom, asi bránit nebude ;D

zjentek

Taky je v ČRdeli zcela běžné, objeví-li se třeba nějaký sponzor, při vyhlášení/předání daru se nezřídka ani neobjeví zástupci sponzorované strany, aby poděkovali.

Osobní poznámka: Rozmazlenost výchovy v některých konkrétních státech nezná hranic a tak vivat McDonald i s DriveThru, například.

Pokud v odpovědi nenajdeš odpověď, škoda.

_Bůh_

Jak to, že nepřipravuje? My vždy kamarádům připravujeme oslavu.

Justin1

Výhoda je v tom, že oslavenec si podobu své oslavy může sám určit.