jirka F

Proč se tedy o Havlovi učí ve škole, když to byl tak hrozný prezident?

Pamatuji si, že na ZŠ a v prvním ročníku na SOU jsme se o něm učili.

Nejlepší odpověď
elkon

Protože to je špinavá politika. Nejde o to, že se o něm učí, ale o to jak se se to podá a co se zamlčí, aby to vyznělo tak, jak právě vládnoucí garnitura (a západ) potřebuje. Protože na západě byl uměle prezentován jako „spasitel“ České republiky. O to se tenkrát postarali jeho kamarádi. Jak jinak by mohl dostávat podporu o států, kde jej nikdo neznal. A to je právě ta špinavá politika.

Další odpovědi
Themeansar

Jsme národem který nemá rád ty, co mu vládnou příčinou je naše špatná minulost

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%A9_kr%C­3%A1lovstv%C3%AD#His­torie

Filip84

Až začneš chodit do školy (znovu), tak to – možná, snad, tak jako výhledově – pochopíš. Anebo taky ne! 🤷‍♀️

Nebo Ti to mohu říct ještě jinak: protože se ve škole učí blbosti, lži, nepotřebné věci, tak jako celkově, taký komplet to je, aj s Havlom.

Pepa25

  1. Ve škole se učí o všech významných událostech i lidech, bez ohledu na to, jestli byly dobré nebo špatné (tzn. i o válkách, diktátorech atd.)
  2. Havel nebyl „hrozný prezident“ jen kvůli tomu, že to někde nekdo napíše na internetu …

Ametyst

O Hitlerovi se také učí ve škole. A kolik dokumentárních filmů o něm a jeho době bylo natočeno.