paul1

Proč se skoro všechny nemoci v noci zhoršují?

Dobrý den, zajímalo by mne, proč se skoro všechny nemoci – hlavně horečky, v noci zhoršují a k ránu uklidní. Co má na to vliv? Díky za odpovědi, Pavel

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka byla vložená, vysvětlovala jsem, ale odkaz, který jsem vložila, není funkční.

Opět opakuji, že se léčím alternativně, to souvisí s čínskou medicínou, tedy energií jin a jang.

"Naše životní energie čchi proudí po přesně vymezených drahách – meridiánech. Jsou to jakési kanály, které probíhají uvnitř těla a tvoří logicky propojenou síť, ve které proudí energie od orgánu k orgánu.

Hlavních meridiánů v těle je 12 a energie jimi projde za 24 hodin po 2 hodinách. Rozlišujeme 6 párů orgánu, vždy tvořených jedním jinovým (plným): srdce, slezina, plíce, ledviny, játra a jedním jangovým (dutým): orgánem tenké střevo, žaludek, tlusté střevo, močový mechýř, žlučník. Ke každé dvouhodině se přirazuje jeden orgán.

V průběhu denního cyklu má orgán nejvyšší aktivitu právě ve své hodině. O 12 hodin později má tento orgán aktivitu nejnižší. Takhle si dokážeme nejlépe představit maxima a minima energie v určitém meridiánu v pruběhu 24 hodinového cyklu. V období maxima a minima je orgán nejcitlivější, proto se v různém čase snižuje nebo zvyšuje bolest.

Působení orgánových hodin má na jednotlivé osoby rozdílný vliv a také se vymezení orgánových hodin mezi sebou prolínají. Pro průměrný stav vlivů na organizmus jsou orgánové hodiny dobrým vodítkem.

Lékařská věda se však řídí jinými pravidly.

Orgánové hodiny a účinky léků na organismus

Ráno a v poledne bývají prášky na bolest nejúčinnější.
Ráno a dopoledne bývají bolestivé zákroky méně snesitelné, než po 14. hodině, kdy citlivost klesá.
Antibiotika nejlépe působí kolem 12. hodiny.
V poledne se také doporučuje natírat bolestivá místa. atd."

http://www.spek­trumzdravi.cz/or­ganove-hodiny-podle-cinske-mediciny
http://www.sal­veo.cz/conten­t/45-organove-hodiny

Je to mnohem složitější, protože dráhy procházejí celým tělem a hlavní orgány ovlivňuji dráhy, které vedou í přes svaly, klouby, kůži, hlavu, ruce, nohy atd. Takže se zhorší příznaky i ve vzdálených místech.

Uvádím svůj pohled ze zkušeností s čínskou medicínou. Jak vždy konstatuji, nikomu nevnucuji ani ho nepřesvědčuji. Nemusíte souhlasit, ale dá se argumentovat slušně.

Je každého věc, kde hledá pomoc. Záleží na okolnostech. Lékařům také pacient věří, že ho uzdraví. Ale lékař léči následky, příroda uzdravuje – odstraňuje příčíny.