Avatar uživatele
StancelDavid

Velka bolest leve licni kosti

Dobrý den, včera jsem se probudil s nesnesitelnou bolestí levé lícní kosti. Nemohu téměř otevřít pusu, nemohu kousat a nemohu od te bolesti ani usnout. Mam celou spodni celist mirne posunutou doprava a kdyz se ji pokusim narovnat, ozve se ostra bolest v levem pantu, hned pod levym uchem. Na druhou stranu se nemuzu ubranit zoufalemu usmevu, protoze mi den pred tim, nez se mi tohle stalo, prebehla 2× cerna kocka pres cestu a rano jsem s touto bolesti zjistil, ze nemam obcansky prukaz a zdravotni kartu. To by vse snad jeste nevadilo, protoze mam stale ridicak, ale jsem v zahranici a do CR mohu prijet az v Listopadu. Nevite nekdo, co by to mohlo byt? Nejaky zanet? Mam pouze pit caj a lezet v teple nebo by to mohlo byt akutni?
Doplňuji:
Celou noc jsem z bolesti nemohl usnout a rano jsem chtěl už vyhledat lékaře. Pak ale zvítězila unava nad bolestí, usnul jsem a po probuzení se už cítím lépe. Mohu už trochu jíst a hlavně otevřít pusu, abych se prohlédl, poslední dáseň vlevo, na spodní čelisti je zduřelá. Takže to bude asi ono. Hlavu mám zabalenou do ručníku a šátku a jsem pořád v teple tak snad to už přejde!
Velmi Vám děkuji za pomoc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3852 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
batanavi

Mohl by to být zánět trojklanného nervu. To bolí opravdu hodně.
Chce to hlavně teplo!!! (ovázat hlavu šálou) a zkusit analgetika. Pokud se stav nezlepší, je potřeba navštívit lékaře. Bez antibiotik to asi nepůjde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Awe

o takhle zánět okostnice?Měl by si stím hned někam zajít jinak se posereš bolestí :)

U zánětu okostice se jedná o onemocnění obalu kosti. Lidé se s ním nejčastěji setkají v souvislosti se vznikem ostruhy patní kosti nebo zánětu kořenového kanálku zubu.

V ústech je nejčastějším původcem vzniku zánětu okostice infekční váček u zubu, ze kterého se šíří dál. Nemoc je zákeřná a hlavně překvapivá, protože velmi často vypukne náhle a nečekaně. Největší bolest cítí postižený během jídla. Také zde platí přímá úměra, že větší zánět přináší větší bolest.
Doplňuji:
Oprava…okostice

Upravil/a: Awe

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
To jsem já

Může to být něco vážnějšího, ale také nemusí. Mohlo se stát, že sis tu čelist v noci nějak špatně „přeležel“, ve smyslu že sis např. na spodní čelist nevědomky tlačil, ona byla vysunutá do strany a zkrátka po pár hodinách v této poloze tě to teď bolí. Mě se občas po ránu také stává, že mám skoro až křeče v čelistech a v pantech a téměř nemůžu otevřít pusu. Lícní kost či čelist mě také bolívá, když mě bolí zub osmička. tento zub je zasazený hodně daleko a proto se někdy zdá, že tě nebolí zub, ale bolí to skoro až u ucha. Já bych počkala, jestli to neodezní samo a hlavně s tím zkus moc nehýbat a nesnažit se čelist vrátit zpět. Pokud by se stav ale zhoršoval, určitě bych vyhledala lékaře. Určitě jsi pojištěný, takže k lékaři v zahraničí by mělo stačit číslo pojistné smlouvy cestovního pojištění a také stačí, když ti někdo telefonicky sdělí číslo tvé zdravotní kartičky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek