StancelDavid

Velka bolest leve licni kosti

Dobrý den, včera jsem se probudil s nesnesitelnou bolestí levé lícní kosti. Nemohu téměř otevřít pusu, nemohu kousat a nemohu od te bolesti ani usnout. Mam celou spodni celist mirne posunutou doprava a kdyz se ji pokusim narovnat, ozve se ostra bolest v levem pantu, hned pod levym uchem. Na druhou stranu se nemuzu ubranit zoufalemu usmevu, protoze mi den pred tim, nez se mi tohle stalo, prebehla 2× cerna kocka pres cestu a rano jsem s touto bolesti zjistil, ze nemam obcansky prukaz a zdravotni kartu. To by vse snad jeste nevadilo, protoze mam stale ridicak, ale jsem v zahranici a do CR mohu prijet az v Listopadu. Nevite nekdo, co by to mohlo byt? Nejaky zanet? Mam pouze pit caj a lezet v teple nebo by to mohlo byt akutni?
Doplňuji:
Celou noc jsem z bolesti nemohl usnout a rano jsem chtěl už vyhledat lékaře. Pak ale zvítězila unava nad bolestí, usnul jsem a po probuzení se už cítím lépe. Mohu už trochu jíst a hlavně otevřít pusu, abych se prohlédl, poslední dáseň vlevo, na spodní čelisti je zduřelá. Takže to bude asi ono. Hlavu mám zabalenou do ručníku a šátku a jsem pořád v teple tak snad to už přejde!
Velmi Vám děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
batanavi

Mohl by to být zánět trojklanného nervu. To bolí opravdu hodně.
Chce to hlavně teplo!!! (ovázat hlavu šálou) a zkusit analgetika. Pokud se stav nezlepší, je potřeba navštívit lékaře. Bez antibiotik to asi nepůjde.

Další odpovědi
Awe

o takhle zánět okostnice?Měl by si stím hned někam zajít jinak se posereš bolestí :)

U zánětu okostice se jedná o onemocnění obalu kosti. Lidé se s ním nejčastěji setkají v souvislosti se vznikem ostruhy patní kosti nebo zánětu kořenového kanálku zubu.

V ústech je nejčastějším původcem vzniku zánětu okostice infekční váček u zubu, ze kterého se šíří dál. Nemoc je zákeřná a hlavně překvapivá, protože velmi často vypukne náhle a nečekaně. Největší bolest cítí postižený během jídla. Také zde platí přímá úměra, že větší zánět přináší větší bolest.
Doplňuji:
Oprava…okostice

To jsem já

Může to být něco vážnějšího, ale také nemusí. Mohlo se stát, že sis tu čelist v noci nějak špatně „přeležel“, ve smyslu že sis např. na spodní čelist nevědomky tlačil, ona byla vysunutá do strany a zkrátka po pár hodinách v této poloze tě to teď bolí. Mě se občas po ránu také stává, že mám skoro až křeče v čelistech a v pantech a téměř nemůžu otevřít pusu. Lícní kost či čelist mě také bolívá, když mě bolí zub osmička. tento zub je zasazený hodně daleko a proto se někdy zdá, že tě nebolí zub, ale bolí to skoro až u ucha. Já bych počkala, jestli to neodezní samo a hlavně s tím zkus moc nehýbat a nesnažit se čelist vrátit zpět. Pokud by se stav ale zhoršoval, určitě bych vyhledala lékaře. Určitě jsi pojištěný, takže k lékaři v zahraničí by mělo stačit číslo pojistné smlouvy cestovního pojištění a také stačí, když ti někdo telefonicky sdělí číslo tvé zdravotní kartičky.