Avatar uživatele
anonym

Váček na dásni

čeká mě návštěva u zubaře kvůli váčku na dásni a chtěla bych vědět, zda má někdo zkušenost, jak to lékař řeší. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4787 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Většinou to nebývá ani nijak zvlášť bolestivé. Vyplatí se to podstoupit. Je to během chvilky , uleví se , a nezadělává se na další problémy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Nemějte strach -je to chvilička. Někdy to řeší maličkým naříznutím dásně a váček vyjme, místo vyčistí. Rychle se to zahojí. Jindy pokud je to pod zubem zub vyvrtá a váček vyjme .Kdysi mi dělal obojí a vidíte jsem tu ,přežila jsem to.Tak jděte raděj dříve.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Pro silné jedince – vypálit ostrou jehlu nad plynem a váček několikrát propíchnou, pak již pracuje příroda a téměř vždy tento zákrok přinese úlevu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RQLM

Měl jsem váček u zubu moudrosti, nemohl jsem ani pořádně jíst. Na zubní pootovosti mi to opíchala anestetikem, pak ještě něčím. Nebolelo to ani trochu a za pár dnů to bylo pryč. Ale hlavně od tý chvíle to už vůbec nebolelolo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rolotr

Přece jen „váček na dásni“ je malinko nejsaný pojem. Typický váček se tvoří v dásni, respektive pod zubem a jde o formu abscesu (hromadění hnisu, obvykle je původcem stafylokok) a antibiotická léčba. Pak je v podstatě jedinou účinou léčbou extrakce zubu a vyčištění a následně protetika – náhrada zubu. Možný je i zde popsaný postup – derivace „přes zub“, případně řezem ze stran (nebojte se, vše v lokální anestezii). Je-li váček na dásni a obsah se jeví jako čirý, může jít o slizniční projev herpetické infekce (slizniční opar)a pak je léčba triviální-váček se vypustí a léze se rychle zhojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek