Váček na dásni

čeká mě návštěva u zubaře kvůli váčku na dásni a chtěla bych vědět, zda má někdo zkušenost, jak to lékař řeší. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou to nebývá ani nijak zvlášť bolestivé. Vyplatí se to podstoupit. Je to během chvilky , uleví se , a nezadělává se na další problémy.

Další odpovědi
hanulka11

Nemějte strach -je to chvilička. Někdy to řeší maličkým naříznutím dásně a váček vyjme, místo vyčistí. Rychle se to zahojí. Jindy pokud je to pod zubem zub vyvrtá a váček vyjme .Kdysi mi dělal obojí a vidíte jsem tu ,přežila jsem to.Tak jděte raděj dříve.

dudu

Pro silné jedince – vypálit ostrou jehlu nad plynem a váček několikrát propíchnou, pak již pracuje příroda a téměř vždy tento zákrok přinese úlevu.

RQLM

Měl jsem váček u zubu moudrosti, nemohl jsem ani pořádně jíst. Na zubní pootovosti mi to opíchala anestetikem, pak ještě něčím. Nebolelo to ani trochu a za pár dnů to bylo pryč. Ale hlavně od tý chvíle to už vůbec nebolelolo.

Rolotr

Přece jen „váček na dásni“ je malinko nejsaný pojem. Typický váček se tvoří v dásni, respektive pod zubem a jde o formu abscesu (hromadění hnisu, obvykle je původcem stafylokok) a antibiotická léčba. Pak je v podstatě jedinou účinou léčbou extrakce zubu a vyčištění a následně protetika – náhrada zubu. Možný je i zde popsaný postup – derivace „přes zub“, případně řezem ze stran (nebojte se, vše v lokální anestezii). Je-li váček na dásni a obsah se jeví jako čirý, může jít o slizniční projev herpetické infekce (slizniční opar)a pak je léčba triviální-váček se vypustí a léze se rychle zhojí.