Gami.Pet

Hnisavý prst

Ahoj je mi 12 a už skoro rok mám prst no konkrétně palec na noze zahnisaný jak máte nehet tak na pravo ten polšářek v něm mám hnis a bolí to ted to mám nateklé opuchlé kůži jemně bílou a je to horčí ted to bolí víc k doktorce jsem se bála ale po svátcích půjdu ale zajímna mě jesltzi mi to pichne coz pochybuju protoye to nepomuze nevymacka to cele a boli to jen kdyz jemne zatlacit to bych se zbláznila aby mi to mačkala myslíte že mě pošle aby mi to odřezaly a vyčistily?:)

Nejlepší odpověď
BANAN93

máš asi zarostlej nehet – musíš si umět stříhat – musíš stříhat i ty kraje nehtu ......... nejspíš ti vytrhne nehet – ale při částečném umrtvení – neboj není to tak bolestivé :D

Jinak bys mohla dostat otravu krve – nebo gangrenu a přijít o palec – nebo celou nohu později

Doplňuji:
použíj ajatýn nebo septonex (dezinfekci)

Další odpovědi
venkovan

Jdi rovnou na chirurgii – s rodičem. A ničeho se neboj. Podle mne ti lehce proříznou kůži aby se snížil tlak – vytekl hnis, a potom vytáhnout – nadzvednou roh zarostlého nehtu, odstříhnou ho a dají nějaké mastičky na zahojení zánětu.
Potom si zajdi na pedikůru – až se to zahojí, aby tě naučili stříhat rohy nehtů.
kdybys nebyla holka, která potřebuje chodit bez ponožek, tak hodně pomáhá proškrabat si v nehtu rýhu prostředkem od lůžka až k okraji. Dělá se to třeba pilníčkem nehet se proškrábne asi do 1/3 jeho tlušťky. Tím se nehet prohne a opět přestává tlačit do okrajů. Je to stará finta našeho chirurga – ala myslím, že je to vhodné především pro oblé nehty.
Nevěřím tomu, že by ti nehet trhali.

briketka10

jen z puchýřku na noze jsem měla otravu ze
dne na den chodila jsem o berlích celý měsíc
lékaři ti pomohou lépe, zítra bys tam měla jistě
zajít..

a neboj se nebude tě to bolet oni ví co dělat ☺

anonym

trpím stejným problémem už od mala. je to zarlstání nehtů, asi ti rostou rohy nehtů více zatočené… proto je lepší nezastřihovat nehty rokulata ale rovně.
Já to měla tak hrozné, že jsem měla naprosto vyhřezlý kus masa ven a nemohla jsem bolestí ani našlápnout.

U doktorky jsem s tím byla a jediné na co se zmohly bylo, že mi celý nehet chtěla utrhnout =.="
Ale doporučuji ti Chlumského roztok! Je to taková smradlavá vodička. Nechává se v ledničce, kde vydrží a dá se používat i dlouho po vypršení data spotřeby! Nejlepší je namočit kus kapesníku, přiložit na místo, kde to zarůstá a obmotat náplastí a nechat to tak od rána do večera. Večer to sundat, zkusit vymačkat a nechat to dýchat přes noc a ráno to zase opakovat. Po týdnu se to zpraví!

A pak doporučuji na kraje nehtů nanášet jednoduše jelení lůj, změkčuje nehty a tak nezarůstaj, místo toho se změkčené kraje jednoduše dostanou ven bez problémů, ale to dělej až se ti zahojí tohle ;)

terry

Proč by to měli hned řezat? Ale když už to máš tak dlouho, možná se stav zhoršil.
Už jsi dávno měla být u doktora.
Zatím bych zkusila namazat černou mastí a převázat.