Pls

Proč se romantismus v umění nevyskytuje v čisté podobě?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Romantismus se obvykle nevyskytuje v čisté podobě, ale s prvky klasicismu, preromantismu, sentimentalismu nebo realismu. Vyjadřuji se k literatuře, jak máte uvedeno v kategorii. .

Proč, protože se tak stalo. Doplňte si podle toho, co jste se učili ve škole.

Romantismus má určité znaky, z nichž některé více či méně převažovaly, nevzniká přece ve všech zemích najednou, v každé byly jiné podmínky pro vyjádření názoru autorů – pasívní nebo aktivní, vyjádření myšlenek, citovost, autostylizace atd. vznik nových literárních žánrů atd.