hapiky

Proč se říká o Česku, že je jako pták s očima vzadu?

Je o tom napsaná i kniha.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to názor uznávaného francouzského politologa (a mimochodem pražského rodáka) Jacquese Rupnika (v Praze žil do svých 15 let, studoval politologii na Sorboně a Harvardu). Čili zřejmě vzdělaný člověk, který se nebude líbit hlupákům, ale který má světu rozhodně co smysluplného říci.

Ono je to přirovnání vlastně velmi výstižné.
viz „… nezapomeňte na ptáka zvaného Goofus Bird, který létá pozpátku, protože mu nezáleží na tom, kam letí, ale odkud“

Podrobně je toto stanovisko oddůvodněno v dotčené knize, takže pokud to chcete pochopit stačí si ji přečíst https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=St%C5%99ed­n%C3%AD+Evropa+je+ja­ko+pt%C3%A1k+s+o%C4%8Di­ma+vzadu&min=&max=­&o=3

Další odpovědi
elkon

Nikdy jsem to neslyšel. Nejspíš jsi to právě vymyslel.

hapiky

elkon: Pozoruji už nějakou dobu, že máš dobře zvrácený postoj. Co jsi neslyšel, je zřejmě výmysl. Jsi snad nějaký génius, nebo brouk Pytlík?

elkon

Ano. A kdo neakceptuje hloupé výplody je holt zvrácený.

anonym

„Stupid is as stupid does.“ … česky bychom řekli „Pro hlupáka každý hloupý.“ 🙂