hanira

Proc se říká:„Dokud nás smrt nerozděli“

Vzhledem k všeobecnému názoru, že smrti nekončí život, duše zije dál, mrtvi se stávají našimi straznymi anděly.. ..jsou tu s námi a pod. Smrt nás přece neděli, jen žijeme každý – svuj rozdilny svět,ale v podstatě současně. …

Nejlepší odpověď
annas

Tato formulace vznikla při církevním sňatku jako slib manželské věrnosti v době, když neexistovaly rozvody, ale jen rozluka (odluka) od stolu a od lože.

„Ženich říká: á, N, odevzdávám se tobě, N, a přijímám tě za svou manželku. Slibuji ti věrnost v časech dobrých i zlých, ve zdraví i nemoci, v hojnosti i nedostatku. Chci tě milovat a ctít po celý svůj život, dokud nás smrt nerozdělí.“

Stejně tak nevěsta.
http://www.li­turgie.cz/svat­ba/svatba-krok-za-krokem/formy-slibu/

Záleží na tom, v co věříte.

Berte to tak, že smrtí končí fyzický život, ve stejné podobě se už takto s partnerem neuvidíte. „Pomni člověče, že prach jsi a v prach se obrátíš.“

Jako křesťan se může vaše duše dostat do nebe, do očistce, ale i do pekla. Co bude dál, jsou jen úvahy.
V oblasti esoteriky se duše převtělí v někoho jiného, žije tedy další žívot, ale jako jiná fyzická osoba.

Zda existuje život po smrti, je jiná otázka." Současný vědecký výzkum ještě není dostatečně adekvátní, abychom mohli na nejdůležitější otázku naší existence (problematiku posmrtného života odpovědět, nelze to zatím vědecky doložit.“
Více si přečtěte v odkazu
http://www.ma­gazin2000.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=136:mo­ody&catid=18:cis­lo192011&Itemid=17

--

Další odpovědi
Kulpix

Prostě manželé žijí spolu až do smrti, která je rozdělí tak, že jeden bude stále živý a jeho protějšek bude už na druhém břehu.

Drap

Kde jsi se dozvěděla ten všeobecný názor?

Cenobita

Chápu, že je to součást manželského slibu, ale je to možné interpretovat i tak, že nás Smrt obrazně rozsápe na kusy a my vypustíme nesmrtelnou duši z fyzického těla. Takže slib platí do smrti.