zjentek

Proč se při operacích namísto celkové anestezie nepoužívá raději analgosedace?

Prý ji organismus mnohem lépe snáší, děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud je to možné, tak se používá. Nese méně rizik – viz https://www.wi­kiskripta.eu/w/Cel­kov%C3%A1_anes­tezie Analgosedace přivodí jen lehčí bezvědomí v kombinaci se sedativním a analgetickým účinkem. AS ale zřejmě nelze použít vždy.

Další odpovědi
Ametyst

Jak to jen jde a zdravotní stav pacienta dovolí, anesteziologové doporučují epidurální anestezi.

Spartaboy

Organismus jakž takž snáší spoustu jedů vydávaných za léky. Samci ryb v řekách se ale mění v samice z toho co nemocní vyčůrají.