Hufnágl

Proč se přepravce na pivo říká „basa“?

Proč? Pro slepičí kvoč!

Nejlepší odpověď
annas

„PROČ? Tato otázka je totiž ve své podstatě špatná a měli bychom vždy dělat vše pro to, abychom se neptali PROČ. Ale ptali se daleko lépe. “

http://www.en­trypoint.cz/blog/proc-je-spatne-ptat-se-proc-aneb-co-bylo-driv-otazka-nebo-odpoved/

Proč? Jsou to dětské otázky, které jsou zvídavé a poznávají svět.

Lahve jsou v přepravce uvězeněné, tedy jako v „base“, tedy vězení.

Přenesený význam slova basa, který pochází z italského basso – vězení, jeskyně, basso spodní, původ z vojenského slangu

SNČ