Proč se především tvrdý alkohol po hospodách/barech nechladí rovnou v lednici, ale dává se pak s ledem?

V lednici se nějak kazí, nebo je to jen o tom, že nejsou peníze a místo na většinou větší nebo další lednici? Možná to bývá tak, že lednice samozřejmě je, ale je plně obsazená jinými věcmi?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Některému alkoholu to vyloženě prospívá. Dej si jednu sklenku kvalitní irské whiskey vychlazenou z ledničky a druhou o pokojové teplotě s ledem. Rozdíl v intenzitě a bohatosti chutí a vůně ve prospěch druhé možnosti pozná i naprostý laik. Jiným druhům alkoholu naopak více svědčí vychlazení v ledničce či mrazáku

Další odpovědi
Kepler

Některé destiláty to tak tradičně vyžadují a pak: vypadá to, že ve sklenici je toho víc.