Avatar uživatele
Kepler

Proč se používá termín „turistický průmysl“?

Mně to připadá jako nesmysl, copak turismus něco vyrábí, kromě zisku? Bankovnictví taky nic nevyrábí a nikdo jej neoznačuje jako průmysl. Průmysl chápu jako masovou výrobu, těžbu apod. Vždy je ale na konci nějaký hmotný produkt. Kdo tu kravinu vymyslel?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Edison před 1620 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kazatel

Proč? Protože je to sled různých činností a ano, generuje to poměrně nezanedbatelný zisk, napříč celým odvětvím (nejen jako v případě bank, poskytovatelům bankovních služeb).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… „Průmysl (přejatým slovem někdy industrie) je významným výrobním odvětvím světového hospodářství.“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pr%C5%AFmysl
… vzhledem k tomu, že turismus přináší nejen peníze, ale tlačí na mnoho odvětví pravého průmyslu, lze ho i takto chápat jako jeho součást přesně jak píše Kazatel …
… faktem je, že se tak označuje proto, že nemalou měrou přispívá do státního rozpočtu, přeneseně se mu tak říká … něco podobného jako „sedmá velmoc“ … nemůžeš ve všem hledat přesnou logiku …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Je to hovadina, máš pravdu. Skutečný průmysl patří do sekundárního hospodářského sektoru (tedy… tohle jsem se učil já, nevím jak je to dneska ;) :D). V případě turistiky (která patří do terciální sféry) jde tedy spíš o nějaké pitomé převzetí z anglosaksého originálu čio odjinud.

Hele, jistě víš jaké kraviny dokáží vypotit naši „odborníci“. Třeba každé auto (soudobé) má řízený „třícestný“ katalyzátor – to je tvrzení od reklam až po každou příručku. Přitom to je degešárna na kvadrát – blbě přeložili „3-ways“ na „třícestný“, místo na řekněme na „třístupňový“, což by podle mne odpovídalo realitě nesrovnatelně LÉPE. Tudíž se nediv, venkoncem jako odborníka na „sexuální průmysl“ by tě to nemělo překvapovat. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Od té doby, co průmysl vyrábí masy turistů, se na různých místech zeměkoule začali místní bránit přílivu turistů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Ametyst: jo, to je pravda. A turistický „průmysl“ vyžaduje výrobu k uspokojení potřeb turistů, čímž podporuje opravdický průmysl, aby turisti na to měli prašule. Přesto to průmysl není, jen draze zaplacená služba, která nic hmotného nevyrábí..

před 1619 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Kazatel: tak ale průmysl definován není. To bychom mohli označit za průmysl i činnost lichvářů, nebo kasin.

před 1620 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek