Kepler

Proč se platí za psa na účet majitele bytu?

Třeba v panelácích, kde je majitelem město. Vznikají majiteli nějaké další náklady? Ten kdo trpí, jsou přece nájemníci, ne? Někdy to štěká ve dne v noci a spát se nedá, pejskař je z obliga, protože to má schválené a poplatek je za pár šušňů. Nemělo by to být spíš tak, že poplatek by měl vyplácen sousedům. pokud mu čokla vůbec dovolí?

Nejlepší odpověď
Drap

To že je vlastníkem bytu město a zároveň odpovídá za veřejné služby nic nemění na poplatku. Poplatek ze psa je vlastně jakousi daní obci do jejího rozpočtu. V některých lokalitách může dojít díky psům i ke zvýšení nákladů na veřejný pořádek.
A proč sousedům, vždyť tam nemusí bydlet a mohou se přestěhovat do svého, kde je nebudou mazlíčci rušit. Proč by měl někdo upírat sousedům právo vlastnit psa?

Další odpovědi
ivzez

Poplatek jde obci i v případě, že majitelem bytu/domu není ona.
Podle mne je to kvůli tomu, že se o údržbu veřejného prostranství
stará právě obec.

Jiří Bohumil

Poplatek za psa jde do obecní, případně městské pokladny. Jde o vlastně o daň.
Problém v bytových domech je určitě závažný, ale pokud neudáš souseda pro rušení nočního klidu po 22.00 hod., když v noci jeho pes štěká, tak zatím jiná obrana asi není.
No ale ani bydlení v RD není vždy bez problémů.
Naši „mladí“, se kterými bydlíme, sice samostatně, ale ve společném RD a kteří mají v současné době 6 psů a cca 10 koček (dcera veterinářka) – to je síla!
Co je to proti jednomu psu? 🙂
V noci i ráno tě budí vytím a štěkáním a občas některýho musím vyhnat i z postele.:-(
A tak si někdy připadám, že jsem, více méně, členem psí smečky.
Ale i přes to je, přece jenom, mám taky rád.

Kepler

Bohumile, já to chápu, ale proč jde poplatek obci? Tak zněla otázka. Neměli by být kompenzováni právě ti trpící?

Kepler

Drap: to je pěkná blbost. Ano, jde jenom o daň do rozpočtu. Ještě jsem nezažil město, které by po pejskařích sbíral hovna na chodníku. Takže podle tvé logiky si postavím svůj dům, abych měl pokoj. Úžasné!