Avatar uživatele
semtutajne

Proč se nesmí jíst cibule která byla rozkrojená, případně nakrájená a ležela celou noc na kuchyňské lince?

Mamka mi tvrdila že takováto cibule je zdraví škodlivá, zajímalo by mě proč.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, johana 56, fcoop, Mika47 před 4050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

http://ovoce-a-zelenina.zdra­ve.cz/cibule-domaci-lekarna/

Při skladování v rozkrojeném stavu se cibule stává mírně toxickou.

Jinak jsem okopírovala quentosovu odpověď
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-i-jina-zelenina-po-rozkrojeni-po-nejake-dobe-take-toxicka-jako-cibule

pokud vím, tak ne, týká se to jen cibule. Cibule má takovou dobrou vlastnost nasávat do sebe všechno špatné. Což se dá výborně využít k cibulovým zábalům bolavého krku při angíně nebo zábalům prsou při suchém kašli. Má to však i tu negativní stránku, kterou popisujete, tzn. když ji necháte na vzduchu, nasaje do sebe všechno špatné rovněž…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Jasně, píše se to, jenže… I profesionální kuchaři chystají suroviny předem (včetně cibule), takže není důvod k panice )) Potřebuji jen půl cibule, další půlku třeba za dva dny – nevyhodím, šupnu do lednice a ještě jsem se za ta leta neotrávil ))
„Je cibule po rozkrojení za 24 hodin toxická?
O: Pokud byste rozkrojenou cibuli nechala 24 hod. při teplotě nad 35 °C, pak by se tam pravděpodobně pomnožily bakterie a mohla by být toxická. Cibule obsahuje sirné alkaloidy, které jsou základem její čpavosti, a ty by mohly být toxické pro psy a další domácí mazlíčky.“

Zdroj: VÝZKUMNÝ ÚSTAV POTRAVINÁŘSKÝ PRAHA

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

syrová oloupaná rozkrojená cibule je považována za velmi účinný absorbent-lapač virů a bakterií z okolního prostředí. Nevím jak dalece je to potvrzeno „vědecky“, ale v praxi to pracuje. Cibuli po oloupání okamžitě sněz nebo tepelně uprav, pak už „nesaje“. Tu, co zbyde, už po pár minutách rozhodně nejez, zvláště v nemocničním prostředí třeba..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Smí se jíst a neotrávíš se ty, ani máma, doposud se díky tomu nikomu nic nestalo.
Když už smíme jíst všelijaká Éčka v potravinách a je jich hrůza, tak rozkrájená cibule mám rozhodně neublíží ! 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Tak to slysim prvne …ale vis jak mama na vzdy pravdu.!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

pokud zbytek nespotřebované cibule zabalíte pečlivě do potravin. folie, určitě se ji nic nestane ani vám, můj názor

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek