semtutajne

Proč se nesmí jíst cibule která byla rozkrojená, případně nakrájená a ležela celou noc na kuchyňské lince?

Mamka mi tvrdila že takováto cibule je zdraví škodlivá, zajímalo by mě proč.

Nejlepší odpověď
annas

http://ovoce-a-zelenina.zdra­ve.cz/cibule-domaci-lekarna/

Při skladování v rozkrojeném stavu se cibule stává mírně toxickou.

Jinak jsem okopírovala quentosovu odpověď
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-i-jina-zelenina-po-rozkrojeni-po-nejake-dobe-take-toxicka-jako-cibule

pokud vím, tak ne, týká se to jen cibule. Cibule má takovou dobrou vlastnost nasávat do sebe všechno špatné. Což se dá výborně využít k cibulovým zábalům bolavého krku při angíně nebo zábalům prsou při suchém kašli. Má to však i tu negativní stránku, kterou popisujete, tzn. když ji necháte na vzduchu, nasaje do sebe všechno špatné rovněž…

Další odpovědi
beer

Jasně, píše se to, jenže… I profesionální kuchaři chystají suroviny předem (včetně cibule), takže není důvod k panice )) Potřebuji jen půl cibule, další půlku třeba za dva dny – nevyhodím, šupnu do lednice a ještě jsem se za ta leta neotrávil ))
„Je cibule po rozkrojení za 24 hodin toxická?
O: Pokud byste rozkrojenou cibuli nechala 24 hod. při teplotě nad 35 °C, pak by se tam pravděpodobně pomnožily bakterie a mohla by být toxická. Cibule obsahuje sirné alkaloidy, které jsou základem její čpavosti, a ty by mohly být toxické pro psy a další domácí mazlíčky.“

Zdroj: VÝZKUMNÝ ÚSTAV POTRAVINÁŘSKÝ PRAHA

zjentek

syrová oloupaná rozkrojená cibule je považována za velmi účinný absorbent-lapač virů a bakterií z okolního prostředí. Nevím jak dalece je to potvrzeno „vědecky“, ale v praxi to pracuje. Cibuli po oloupání okamžitě sněz nebo tepelně uprav, pak už „nesaje“. Tu, co zbyde, už po pár minutách rozhodně nejez, zvláště v nemocničním prostředí třeba..

www

Smí se jíst a neotrávíš se ty, ani máma, doposud se díky tomu nikomu nic nestalo.
Když už smíme jíst všelijaká Éčka v potravinách a je jich hrůza, tak rozkrájená cibule mám rozhodně neublíží ! 😁

badisko

Tak to slysim prvne …ale vis jak mama na vzdy pravdu.!!!!

kablik

pokud zbytek nespotřebované cibule zabalíte pečlivě do potravin. folie, určitě se ji nic nestane ani vám, můj názor