nyjono

Proč se nepřipravuje čaj z čerstvých listů šalvěje?

Teoreticky asi lze, ale všude se píše pouze o přípravě ze sušených listů.
Dík.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, že by se nepřiravoval čaj z čerstvé šalvěje. . Navíc čerstvě nařezená šalvěj je kvalitnější než sušená. Měla jsem jií doma na zahradě, ale už jsem na tuto bylinku nějak zapomněla.

Používala jsem ji na kloktání při pálení v krku, také jako čaj na zažívání, lístek přidávala např. do másla. . Jenže syrová šalvěj je ve větším množství prý toxická víc než sušená. .

Další odpovědi
Kepler

Všude se dá koupit pouze šalvěj sušená. Ale když se dá čerstvá použít v kuchyni, tak proč ne pro přípravu čaje? Saxana, dobře věděla, že šalvěj lékařská neboli „babské ucho" má i nadpřirozené účinky, takže tam asi musí být odvar z čerstvých listů. Sám jsem ho jednou okusil a skutečně – nadpřirozeně se mi skřivila huba… https://www.by­linkovo.cz/sal­vej-lekarska-jako-vsestranna-bylinka/?utm_sou­rce=sklik&utm_me­dium=cpc&utm_cam­paign=2_SEA-BRA-Obecne&utm_con­tent=Salvej3&ut­m_term=%c5%a1al­v%c4%9bj

marci1

Připravuje se běžně. 🙂
http://www.ca­jar.cz/salvejo­vy-caj

Drap

Běžně přes sezonu připravuji z čerstvé. Čaj je pouze voňavější a snad i chutnější než ze sušené.

nyjono

Keplere, kde se v článku ve tvém odkazu píše o přípravě čaje z čerstvých listů?