Proč se nemá nalévat podnapilým?

Pochybuji, že to hospodský dodrží, když má z podnapilého zisk a navíc ho může krásně natáhnout na hůl, když až se dorazí tak si nebude schopen spočítat kolik vypil.

Nejlepší odpověď
led

"Ak niekto zneužije nevedomosť, alebo nemohúcnosť druhého k vlastnému obohateniu je…"trestné
Mám pocit, že takto akosi je formulovaný ten zákon. Právnici by to vedeli lepšie vysvetliť.

Další odpovědi
iceT

A kolik toho ten podnapilý ještě snese?Jedno dvě piva,který bude cucat hodinu dvě nebo jednoho panáka-to teda není moc velkej zisk,obzvlášť pokud se podnapilý ještě víc dorazí,tak buď u stolu usne nebo začne dělat virvál a navážet se do jiných hostů.Kdo ho pak bude budit nebo usměrňovat?A když jsem pracovala v hospodě,v životě by mě nenapadlo nějakýho opilýho natáhnout,to mě bylo proti srsti.

arygnoc

protože už má dost.
kromě rozumu.