Proč se někteří lidé dnes chovají tak divně?

Všimla jsem si, jak se dnes chovají dnešní někteří lidé. Jsou vulgární, nadávají, stěžují si a jsou nespokojení. Jakmile vyjde nový film nebo seriál, tak ho označují za propadák a říkají, že to nestojí za nic. Stěžují si na reklamy v televizi. Internetové diskuze se jen „hemží“ vulgárními komentáři a nadávkami. Proč to ti lidé vlastně dělají?

Nejlepší odpověď
fcoop

To „kouzelné slůvko“ je frustrace.

Frustrace (z lat. frustrá, marně, frustratio, zmarnění) je pocit, který člověk dostává, pokud se něco důležitého nepovede a v nejbližší době není šance to napravit, ať už pro to, že už to zkrátka není možné, anebo v tom brání něco, s čím si nelze poradit. Je zklamáním či pocitem ze zmaru.(Net)

Proč to tak je.........to je na hodně dlouho a v podstatě to ani nemá smysl,protože vše má svoji logiku,dynami­ku,směr,bláblá.
Příčiny a následky.
Něco je špatně.....že?
A lepší už to nebude.

Další odpovědi
anonym

Protože internet dává i těm největším negativistům, či zbabělcům atd.. neviditelný štít anonymity, která jim dává pocit, že si mohou dovolit psát věci, které by ve skutečnosti neměli odvahu vypustit z úst. Víte ono se nikde příliš nechválí, protože lidé se bojí, že je pak ostatní začnou zesměšňovat za jejich názoru a mnohdy to tak skutečně dopadá. Poradím ti jednu věc. Nedělej si z toho hlavu a nepouštěj si tyhle věci k sobě do podvědomí na dělší dobu, než na pár vteřin, protože pak si obětí ty, která se bude bát někde vyjadřovat, aby nebyla terčem kritiky. To, že se vše v ČR přehnaně kritizuje je obecně známo a jsme v tom asi i mistři světa. Což, ale neznamená, že nemůžeme rozumně a pozitivně s nadhledem diskutovat na internetu. Lidi si vulgárností a nadávkami mohou mohou kompenzovat nějaká traumata a problémy v životě, který se často s lidma nemazlí a proto jsou tu takový co stojí názorově proti většině a jdou si za svým. Vždy to také nemusí znamenat nějaký problém pokud to má nějakou úroveň. Osobně se nebojím vyjadřovat a mluvit upřímně pokud to tak zrovna cítím, což je moje velké plus. To, že to někdy působí negativně a agresivně není mojím cílem, ale je to součást svobodného projevu ve společnosti. Nic není černobílé, ale máme různé odstíny lidských vlastností a povah. Uff to jsem se dneska teda zase rozjel. :) PS: Nikdy jsi neměla chuť si na něco trošku veřejně postěžovat na místě kde se jen diskutuje? Dělá to tak kde kdo. Je to tak správně? To záleží na úhlu pohledu každého z nás.

anonym

Protože republika zhrubla.Vezmi si jen dnešní filmy.V každém musí být vulgarita, jinak se to mladým nelíbí.V soci­alistických seriálech a filmech nebylo dohromady tolik vulgarit co je dneska jen v jednom filmu.
A že si stěžují?Slyšel jsi někdy od starých lidí, že by je někdy někdo NEPŘIJMUL DO PRÁCE, nebo že by jim do očí někdo řekl, PRO NAŠI FIRMU JSTE NEPERSPEKTIVNÍ?
Zrovna tak, ti mladí neumějí přijmout kritiku, všichni jsou pro ně zasr…aný komouši když mají jiný názor, a nedokáží obhájit SLUŠNĚ svůj názor (neříkám, že všichni).
A bydlel jsi (nebo bydlíš) u takové akce jako jsou technopárty?3 – 4 dny rámusu, že se nevyspíš, hromada ožralých, hromada odpadků, hromada zničených věcí těm lidem co bydlí blízko.

Kryšpín

Mitzi zachovejte klid, do 10 let tady bude kvalitní multi-kulti a národ se uklidní, dále ztráta studu, rozvoj společnosti bez respektování norem a pocit tíživé bezmoci, mimo zazobanej šlechty, která má jiné starosti

hapiky

Republika jsou lidi, ti zhrubly. Proč? Nabytá svoboda, volnost, možnost diskuse, názoru, frustrace, ale je to hlavně závist. Proč je někdo bohatý, nebo úspěšný a já ne? Proč je někdo cílevědomý a já ne? Proč je někdo sexy a já ne? Proč......