Complex

Proč se nedělá pivo ve skle se 14% či 15% obsahem alkoholu?

Že by člověk trochu ušetřil.

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/03/28/09/48/man-2181478_1280.jpg

Nejlepší odpověď
Edison

Protože to technologicky nejde. Už bys to musel dotovat silnějšími alkoholy nebo cukry. Ale to bys zase podělal chuť.

Další odpovědi
autacek

Takové pivo se nedělá ani v sudech. Je třeba si nejprve ujasnit jednotky.

Takže pardon, dělá a dokonce i ve skle, otázkou jen je, jestli je to ještě vůbec pivo 😉

https://www.piv­nici.cz/seznam/pi­va/dle-alkoholu/

Mc Merkurion

… ale dělá !!!podívej se na pivní republiku, tam vo tom mluví (nejsilnější má dvacet procent) https://www.stre­am.cz/pivni-republika/10028563-nejsilnejsi-piva-jejich-sezona-prave-zacina … takže prosím pány chemiky, ať si něco zjistí …

Kepler

Takhle se nedá udělat ani víno, pokud není fortifikované vinným destilátem. Alkoholové kvašení zpravidla ustává při 12% alkoholu.

Dochy

Protože by to nebylo pivo. Běžná piva mají něco mezi 3 a 5 %. Vyšší obsah alkoholu podle mně (nejsem sládek, biochemik ani nic podobného) pravděpodobně u ničeho s pivním základem nelze dosáhnout (on ten alkohol ve větších koncentracích už ty kvasinky zabíjí) Více alkoholu je ve víně (ale tam je také základem ovocná šťáva s vysokým obsahem cukru) a vyšší koncentrace pak mají až destiláty

dubraro

Protože to pivní kvasinky nedokáží, při takové koncentraci alkoholu by zahynuly.
Pozor, neplést procenta (obsah alkoholu) a stupně (obsah cukru v mladině). Například 12° pivo má okolo 5% alkoholu. Nejsilnější pivo, jaké jsem pil, mělo 20° a 8,7% alkoholu.

Edison

Je to ještě pivo? Zbavení piva vody vymražováním… ano… to je technologie.. ale to už, podle mě, pivo není… Když pivo proženu kolonou… taky bych mohl pak tvrdit, že to je pivo. U obou technologií je pivo základem… Tím ale podobnost s pivem podle mě končí.

Mc Merkurion

… podle mne nejsou pivem ani ty různý srač** ochucený, pivo s pomerančem atd, kam to spěje, pivo je točený a flaškový, desítka a dvenácka (plus dejme tomu jedenáctka a osmička), ale tyto vymoženosti jdou jaksi mimo mne …

Edison

Taky naprosto souhlasím. Jsou i silnější piva, ale pořád dělaný klasickými technologiemi, bez umělého zvyšování obsahu alkoholu. To, že pro ta „vymražovaná“ pseudopiva nemáme jiný termín z toho pivo neudělá.

briketka10

Mc..
Přesně, jak píšeš :)) žádný ochucovadla
nic fuj tajbl bléé