Proč se Náměstí Rudé armády přejmenovalo na Náměstí Jana Palacha?

Nejlepší odpověď
dudu

Hele ty Putine! Nebo to byla reakce na okupaci v roce 1968, kdy spolu s dalšími bratrskými armádami zadusila snahu nastolit u nás tzv. „socialismus s lidskou tváří“. Internacionální pomoc byla opravdu důkladná – sestávala se z více, než stotisíc vojáků, stovek tanků a jiné techniky vč. toho, že do výzbroje byly zařazeny a připraveny k použití např. i napalmové bomby!