funky

Proč se nám zdá nejvíce snů ráno před probuzením?

Nejlepší odpověď
kropitko

Myslím, že to tak není, aspoň já to tak nemám, sny se mi zdají celou noc. Spíš si myslím, že je to o tom, že z rána si ten sen lépe zapamatujeme. V noci ho takzvaně"zaspíme".

Další odpovědi
dědapetr

Tajemství snů

Spát člověk musí , ale musí také snít?
Své sny lidé zkoumají odpradávna. Přestože vznikla celá řada teorií o funkci a poslání snů, je znám jen pouhý popis dějů. Jejich skutečná podstata a význam vědcům stále uniká. Známý psychiatr a vědec Sigmund Freud dospěl k závěru, že sny jsou cestou do nevědomí, která pomáhá člověku zpracovávat jeho vnitřní rozpory. Právě proto je tak složité snům porozumět.
Sny se vztahují ke vzpomínkám nebo k současné situaci snícího. A tak stejný sen může mít pro dva různé lidi různý význam.
Sní úplně každý člověk. Sen je jakousi zprávou duše, kterou není snadné rozluštit a proto se doporučuje sny si zapsat a později si o nich s někým popovídat.
Sní už i nenarozená miminka v děloze matky – zhruba od sedmého měsíce těhotenství.
Při snění pracují nejvíc paměťová a citová centra v mozku. Nejvíc snů se člověku zdá ráno před probuzením.
Spánek má několik fází dlouhých 70 až 90 minut. Nejdůležitější je tzv. REM fáze – snová část – při které oči člověka pod víčky rychle kmitají – právě v této fázi se odehrávají všechny sny.
Pokud se člověk v hlavní snové fázi probudí, dokáže velmi barvitě líčit právě prožitý sen – ženy si většinou pamatují sny lépe než muži.
V průměru se člověku za jednu noc zdají až čtyři sny.
V průběhu snění je „kritické já“ člověka, které posuzuje správnost nebo mravnost určitého chování „vypnuté“ a může tak dojít k uvolnění jinak blokovaných představ.

Zdroj: http://marta-l3.wbs.cz/Tajemstvi-snu.html

Valky

Protože sny, se nám zdají jen ve chvílích, kdy se probouzíme, například v noci, když nás vzbudí nějaký vzruch nebo potřeba močení, tak před tím, než se úplně probudíme, zdají se nám sny, které si pamatujeme.. :)