dust8

Proč se na dárky dávají zavázané mašle? Kde vznikl tento zvyk?

Nejlepší odpověď
annas

Vše souvisí s něčím, tedy i mašle, nespisovný výraz pro stuhu, má svou historii., jak si můžete přečíst.

Používání stuh na dárcích má tedy svou historii. Souvisí se svátkem sv. Valentýna a traduje se už z rytířského středověku. Stuha se stala symbolem lásky

Spojuje se s jménem Andreas Capellanus (/kaplan) (pozdní 12. stol.), jeho dílo l O lásce (1184–86), pojednává o dvorské, rytířské lyrice. Kniha byla určena pro francouzský královský dvůr. O životě dotyčného není víc známé, jen to že byl pravděpodobně francouzského původu.

https://fr.wi­kipedia.org/wi­ki/Andr%C3%A9_le_­Chapelain

I když se zdá, že věk rytířství nemá nic společného s uznáním nejen stužek, ale i krajek jako symbolů Valentýna, ve skutečnosti to byla to právě tato tradice, která vedla k zvyku připevňovat červené stužky k dárkům a vystavovat krajky.

Středověk byl dobou častých bojů a v této době bylo zvykem, že žena dala předmětu své touhy svůj krajkový kapesník nebo nějaké stužky z vlasů pro štěstí a ochranu, stejně tak, aby mu připomněla svou. lásku.

Právě z této tradice přežily krajky a stužky do dnešní doby jako populární symbol Valentýna. . Krajkové kapesníky mají také další vztah k lásce.

Stuhy se kdysi nosily na oděvech, už ve středověku, ale od 16. T. byly v Anglii zakázané.
Také stuhy se z oděvů se začaly používají k zdobení balíčků na Valentýna a i jiných dárků k jiném účelu, ale i k vázání kytic, aby se dosáhlo krásnější prezentace. To ovlivňuje příjemce, pozitivně ho nalad, protože jde často o vyjádření lásky či přátelství apod. Někdo na obdarovaného myslí ….

https://bestva­lentinegift.co­.uk/ribbon-a-valentines-day-symbol/

Další odpovědi
marci1

Aby byl dárek ozdobený a vypadal svátečně. Mašle je vlastně ozdobně uvázaná stuha. 🙂

Mc Merkurion

… no, a čím jiným to chceš zabalit ??? i pytel potřebuješ uvázat, takže mašle a stuha je jen ozdobnej provaz z dob, kdy neexistovaly sucháče, zipy a jiné moderní balící techniky …

nyjono

Odkud vznikl zvyk?
Jak píše Mc Merkurion. Jak jinak bys chtěl dárek ozdobně zavázat aby to hezky a slavnostně vypadalo?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.