dust8

Proč se musí chodit na úřad práce v případě, že je nárok na podporu a jasně se jim uvede, že se práce najde po podpoře?

Myslím tím, že je přijat nárok na podporu a člověku to třeba stačí na těch pět měsíců a až pak si chce najít práci, tak proč se musí pravidelně docházet mezitím na úřad práce, když to nemá hlavu ani patu?

Odpovědi
ivzez

To už je několikátá otázka, která ignorue platné zákony.

Nárok na podporu mají uchazeči o zaměstnání, kteří aktivně hledají
zaměstnání.a plní povinnosti uložené uchazečům zákonem. Uchazeč
si nemůže určovat, kdy si začne hledat práci.

Kdo o zaměstnání nestojí, nemá být v evidenci ÚP