Cadent

Proč se mrtvoly během pohřbu dříve posypávaly vápnem?

Vím že se to hodně používalo během vypuknutí epidemie nějaké velmi nakažlivé nemoci, aby se ta nemoc tolik nešířila. Proč ale vápno? Obsahuje to nějaké dezinfekční látky nebo tak?

Nejlepší odpověď
annas

„Tradičně bývá vápno používáno při pohřbívání mrtvých těl do otevřených hrobů zvláště v období epidemií například moru za účelem dezinfekce a zamezení zápachu rozkladu a šíření nákazy,. “

Vápno má různé využití Používá se např. při čištění vody., zbavuje jí nečistot, půdu třeba kyselosti atd

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Oxid_v%C3%A1p­enat%C3%BD

V současnosti se používá třeba i tehdy, když pojdou zvířata, takže se zasypou vápnem a zakopají. Aby se infekce nešířila dál.

Další odpovědi
led

Nehasené vápno ako žieravina rozožiera mäkké tkanivá, čím vlastne zabraňuje hnilobe a dezinfikuje pôdu.

Dochy

Můj typ: Silná zásada, která (pravděpodobně spolehlivě) zničí veškeré mikroorganismy. Navíc levná a dostupná.