Zmenac

Proč se mi ve 26 letech mění barva vlasů a ochlupení po těle?

Přesněji barva z blond-zrzka na hnedo-cernou barvu.
Mám modré oči a světlou pleť. Barva chlupů po těle už je téměř celá černá a blond-zrzave vlasy už jsou téměř hnědé. Nemůžu změnu pochopit. Přecejen tak zničehonic nemůže tělo začít vyrábět jinačí pigment než ten, co od narození tělo vyrábí.

Odpovědi
elkon

To je příroda, tělo se stárnutím mění. Stejně jako někomu šediví vlasy a vousy, nebo někdo je i v brzkém mládí holohlavý, jiný až ve stáří. Také hrají roli geny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Zmenac

Přecejen změna o které mluvíš je ztráta pigmentace. A ne změna pigmentu v těle. Ale budu to tak brát, protože sem k tomuto ději nenašel žádné odborné publikace a nejsem žádný genetik. Děkuji za odpověď.