hanny 2

Proč se mi na mobilu zobrazuje,když chci uložit nový kontakt,text-„příliš dlouhé kontaktní jméno“?

Mám uloženy všechny kontakty na SIM kartě.Některá dlouhá jména mám bez problémů uložena a když chci vložit nový kontakt nebo upravit jméno v již vloženém,zobrazuje se mi zmíněný text.A to mi vezme třeba jen 4 písmena,kterými jméno začíná a ostatní jsou třeba s 15-ti písmeny bez problémů!Co dělám špatně?
Děkuji za rady!

Nejlepší odpověď
odik

Moc nevěřím tomu, že na SIMkartě máte uloženo jméno o délce 15 znaků, maximální délka se pohybovala myslím kolem ±10
Delší jména jdou ukládat až přímo do telefonu

Ale k otázce:
# zkontrolujte si, zda nemáte vyplněné nějaké další políčko (jméno, příjmení, titul, apod.) – délka všech dohromady nesmí překročit max. délku pro název kontaktu
# nepoužívejte diakritiku, ta snižuje max. počet znaků

Další odpovědi
IK

dochází místo? Zkus něco smazat jestli se to nezlepší.

terry

Mně se stvává taky. Netuším proč.
Napíšu, co lze a po čase to někdy zkouším opravit.

ReHu

Jj. Taky mi to mobil někdy dělá. Asi má špatnou náladu.
Napíšu to jak terry, co se vejde.
Důvod mi je záhadou a jméno uložit potřebuju. Pořád to je jistější než v paměti telefonu. Tam už jsem o pár kontaktů přišla :(.