Meffinka

Lze nejak zvysit pocet znaku sms?

Nektere zpravy, ktere mi chodi, jsou delsi nez ty, ktere muzu napsat ja. Napriklad ze Sony Xperia jde napsat i 6 sms v jedne zprave. Ja se svym Samsungem muzu odeslat jen 3 v jedne po 160 znacich. Pak uz se mi to prevadi na mms. Proto me zajima, zda to jde nejak zvysit..treba aplikaci? Dekuji

Odpovědi
cochee

SMS je standardizovaná záležitost, může obsahovat max. 160 znaků a to ještě s dalším omezením (7bitové kódování, tj pouze znaky anglické abecedy, bez nabodeníček) a přes to nejede vlak. Moderní mobily dovolí napsat i zprávu delší, to už pak záleží na vnitřním programu mobilu, ale znaky nad počet 160 pak pošlou jako druhou, případně i další zprávu a operátor jejich přenos taky tak zpoplatní. Kolik takových navazujících SMS lze poslat, to už je výhradně v režii toho konkrétního mobilu – jak je napsán podprogram pro to poslání. Jak sama píšeš: Xperia 6 zpráv, tvůj Samsung tři plus následně transformace na MMS. Řešením je: vybrat jiný přístroj, který zvládá těch zpráv více, anebo použít alternativní (a tudíž nestandardní) způsob, například aplikaci Viber – rozumí se samo sebou, že aplikaci musí podporovat a mít nainstalovánu jak posílající, tak i přijímající přístroj, plus ještě něco navíc, zde například fungující datové GSM přenosy anebo WiFi.

pusinka50

Já netuším, jen mě napadá zmenšit velikost písma, aby se znaků vešlo více

Vlosa_xD

Kup si nějakou starou Nokii, tam můžeš napsat kolem 900 znaků :DDDD