Avatar uživatele
Meffinka

Lze nejak zvysit pocet znaku sms?

Nektere zpravy, ktere mi chodi, jsou delsi nez ty, ktere muzu napsat ja. Napriklad ze Sony Xperia jde napsat i 6 sms v jedne zprave. Ja se svym Samsungem muzu odeslat jen 3 v jedne po 160 znacich. Pak uz se mi to prevadi na mms. Proto me zajima, zda to jde nejak zvysit..treba aplikaci? Dekuji

Zajímavá 0 před 3205 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

SMS je standardizovaná záležitost, může obsahovat max. 160 znaků a to ještě s dalším omezením (7bitové kódování, tj pouze znaky anglické abecedy, bez nabodeníček) a přes to nejede vlak. Moderní mobily dovolí napsat i zprávu delší, to už pak záleží na vnitřním programu mobilu, ale znaky nad počet 160 pak pošlou jako druhou, případně i další zprávu a operátor jejich přenos taky tak zpoplatní. Kolik takových navazujících SMS lze poslat, to už je výhradně v režii toho konkrétního mobilu – jak je napsán podprogram pro to poslání. Jak sama píšeš: Xperia 6 zpráv, tvůj Samsung tři plus následně transformace na MMS. Řešením je: vybrat jiný přístroj, který zvládá těch zpráv více, anebo použít alternativní (a tudíž nestandardní) způsob, například aplikaci Viber – rozumí se samo sebou, že aplikaci musí podporovat a mít nainstalovánu jak posílající, tak i přijímající přístroj, plus ještě něco navíc, zde například fungující datové GSM přenosy anebo WiFi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Já netuším, jen mě napadá zmenšit velikost písma, aby se znaků vešlo více

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vlosa_xD

Kup si nějakou starou Nokii, tam můžeš napsat kolem 900 znaků :DDDD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek