Avatar uživatele
bbk

Proč se mi de někdy napsat sms dlouhá 160 znaků a jindy zas jen 60?mám O2

Mám nokii C2–01 a furt to blbne jednou napisu sms o 160 znakách pak jen o 60 což je celkem na prd.Mám od O2 nějaký tarif ale jméno si bohužel nepamatuju.A ještě se chci zeptat jestli někdo neví kolik u O2 stojí sms do zahraničí.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4328 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Používáte diakritiku? Bývá to většinou tak, že to povoluje 60 s diakritikou a 160 bez

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
SabinaBSE

Taky myslim, že je to diakritikou, nepíšete T9? Když se umažou háčky čárky, mělo by to přeskočit zpátky na 160 znaků. Jinak někde v nastavení textových zpráv půjde změnit, v jakém formátu se má zpráva psát – aby psala bez diakritiky.
Jinak sms do zahraničí na české číslo stojí stejně, jako do ČR, na jiné číslo dle roamingu, ale do EU tipuji cca 3,30,–

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Tajk jak píše SabinaBSE. Není to žádným tarifem ale nastavením telefonu ! Jako znak se počítají i mezery a diakritika. V telefonu se diakritika dá vypnout.

SabinaBSE

Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/SMS

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Nejspíše to píšeš přes SMS bránu O2 v neregistrovaném režimu – nejsi přihlášená k SMS bráně na serveru 1188.cz nebo to píšeš v aplikaci pro posílání SMS přes O2 SMS bránu, která nevyužije připojení přes přihlášení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek