Lgee

Proč se malují holky, když všichni znají pravdu?

Proč se ty „nejhezčí“ holky malujou a chemikalujou, když kluci stejně vědí. že nejsou ani z miliontiny takové a je to jen chemie?

Odpovědi
Psychotic

Protože to funguje. Rozhodnutí, zda je někdo atraktivní, se děje na podvědomé úrovni a ty nad tím vědomě nemáš žádný vliv. Make-up je pro tvé podvědomí známka, že:

  1. žena má vysoký status (= může si make-up dovolit)
  2. se o sebe stará (= atraktivní u mužů i žen)
  3. je sexuálně k dispozici (= což dnes už neplatí, ale na téhle úrovni jsme pořád jen opice)
  4. je atraktivnější (= make-up prostě má potenciál zvyšovat atraktivitu)

Pokud sis po dobu mnoha let nevsugerovával myšlenku, že makeup je špatný. Pak je efekt možná opačný. Ale kolik z nás to dělá?

xxx3

tvrdý marketing a tlak okolí.

anonym

Protože si myslí, že jsou pak hezčí. opak je pravdou.

Cenobita

Prost je to maku-up – vylepšení.

dubraro

Zásadní omyl je myslet si, že se malují proto, aby se líbily mužům.
Malují se kvůli jiným ženám a kvůli sobě.
Malují se proto, že s ostatními ženami soutěží o postavení alfa samice.

xxx3

Psychotic: tak zrovna na mě make-up působí vysloveně negativně. Když se manželka občas namaluje (naštěstí to nedělá pořád), tak z toho opravdu nadšený nejsem.

Psychotic

Žárlivost? 🙂