Proč se lidé rozčilují nad neprávem?

V poslední době sleduju lidi v buse, metru atd – většinou se pár důchodců rozčileně dohaduje nad politiky, jak si přidají plat a jaká je to hrůza. Moc tomu nerozumím – to se po +/- 60,70ti letech dozvěděli jak funguje stát? Dohadují se takhle ale i mladší lidé – řeší politiky, korupci, podvody. To si ti lidé myslí, že si snad má člověk na všechno vydělat, „tak jak se má“? Potom o tom jen redaktoři napíšou do novin, většina naší idiotské populace si ty noviny koupí a rozčilují se dál. Vždyť to je základ kapitalismu, být šikovný. Když je šikovný lupič, tak nevidím důvod aby si ty peníze nenechal. Proč by si nějaký korupčník neměl užít ty peníze, když je schopnější než zbytek lidí? Já třeba Davida Ratha, Kramáře nebo Radovana Krejčíře vidím jako schopný lidi, ne jako zločince. Vydělávají pro sebe a svou rodinu.

Mimochodem, všichni se zblázní když si poslanci mění svůj plat, ale že se na dávky dávají miliardy nikomu nevadí? Proč nenecháme neschopné lidi napospas? Já bych nechal podporu jen pro matky (první dvě děti) a pár dalších oblastí, to má smysl, ale proč dávat peníze někomu na cigarety a zelenou? Jak je možné, že se na dávky dává mnohonásobně více než na školství a další oblasti?
Doplňuji:
fcoop: Nepokývám hlavou, ale jde o to si uvědomit, že tak to je, to je to v čem žijeme, když to neudělá on, udělám to já.
Pepa25: Bohužel (bohudík?) na všechny nedojde (spíš by se hodilo říct, skoro na nikoho). Lidé si rádi říkají, že „boží mlýny melou pomalu ale jistě“, ale to asi těžko.

Nejlepší odpověď
quentos

Je to přirozenost normálních lidí, kteří mají svědomí a smysl pro poctivost. Zato svině, ty svědomí ani smysl pro poctivost nemají.

Další odpovědi
arygnoc

obyčajným občanom ostáva iba dúfať, že sa nikdy nie že nedostanete do politiky (finančná katastrofa pre štát), ale ani na žiadne vedúce miesto, že nikdy nebudete mať podriadených alebo ľudí na sebe závislých.

vyzerá to, že z vás vyrastá pekný „zmetek“, lebo podľa vás správne konajú i šmejdi a podobní – v podstate iba živia svoju rodinu, tak čo, že?

takže iba dúfam, že s nikdy nikde nevypracujete.

;-Q

Drap

Máš v tom ve všem zřejmě zmatek. Snad časem dospěješ.

Pepa25

  1. na všechny jednou dojde, takže rozhodně to není o tom být šikovný. Bohužel to někdy dost dlouho trvá.
  2. blbou náladu tu do značné míry vytvářejí média (žijí z popisu kauz – nejlépe zjednodušeného a tudíž zkresleného) a někteří politici (žijí z jejich „řešení“)
  3. patří k lidské povaze (a naší národní – pokud se to tak říct – obzvlášť) nadávat na poměry.

Jedinou zajímavou myšlenku na tvé otázce vidím, že se snažíš uvědomit si závažnost těch kterých problémů (viz kauza platy vs. výdaje státního rozpočtu v miliardách).

fcoop

Až tě jednou oškube dohola šikula,který jenom vydělává pro sebe a svoji rodinu,uznale pokýváš hlavou?
Nikdy neříkej nikdy.......stačí málo a připojíš se k armádě bezdomáčů.
K armádě „neschopných“.
Doplňuji:
Doplněna:

fcoop: Nepokývám hlavou, ale jde o to si uvědomit, že tak to je, to je to v čem žijeme, když to neudělá on, udělám to já.

To je skvělá filozofie.Mentalita jednoho kusu skotu,zapřaženého do jha,který se skloněnou hlavou,smířený se svým osudem.......­...trpělivě táhne pluh.Neví proč,ale nevadí. To,že ho jeho pán občas přetáhne bičem........­.....to patří k věci.

briketka10

Až Tě jednou propustí z práce
budeš mít důchod, horkotěžko
zaplatíš nájem budeš nucen brát
příspěvky na bydlení, tak budeš
psát jinak zatím si myslím nezažil
žádnou bídu.

Jestli ano, tak mi to promiň.