jirka F

Proč se lidé kvůli zbytečnostem rozvádí?

Je mnoho rozvodů někdy celkem oprávněných, ale jindy zcela zbytečně například výměna názorů(hádka). Ale proč se kvůli tomu lidé rozhodnou rozvést?

Nejlepší odpověď
zjentek

Neústupnost zúčastněných? Nejasná pravidla soužití? Nebo chceš žít půl století s člověkem opačných názorů těm tvým? Prosím, není problém. Hodně štěstí 👍👌

Ještě mě napadá… Absence předmanželské smlouvy? Taky důvod proč často nedrží pusinku kdo by měl a naopak rezignovaně ji zavře kdo má co říct 🤷‍♂️, jak prosté..

Další odpovědi
marci1

Lidé dělají všechno pro to, aby se jim manželství rozpadlo. ☹
Zajímavý rozhovor na téma zbytečných rozvodů:
„Když se zeptáte lidí, co je pro ně v životě nejdůležitější, řeknou vám: rodina, děti, vztahy… Zeptejte se jich pak: Kolik vy s tou svou nejcennější rodinou trávíte denně času? Oni říkají: „No, to je špatný. Tak půl hodiny, hodinu, když se vrátím z práce.“ Co jim na to máte říct? Rodina je pro ně to nejdražší, ale oni pro ni nic nedělají, dokud jim neshoří. Lidi nevyvádějí nejvíc, když jim vykradou barák, ale když je opustí partner. Vyvádějí naprosto pochopitelně, protože jim umírá to nejcennější, co v životě mají, ale tím spíš je otázkou, proč s tím nejdražším, co mají, nezachází jako s rodinným stříbrem, ale jako s kýblem hnoje.“
Více: https://www.e­pochtimes.cz/2019/07/­06/lide-delaji-vsechno-pro-to-aby-se-jim-manzelstvi-rozpadlo/

Drap

Tobě to připadá jako zbytečné, oni to vidí třeba jinak. Je to přece každého věc.

elkon

Pro tebe zbytečnost (protože tomu nerozumíš), pro jiné zásadní problém.

Kelt

Pohled třetího je z jiného úhlu, než to sledují ti dva. Platí v matematice i v životě. Nauč se chodit v botách toho druhého a pak pochopíš. A potom názory a hodnoty nás charakterizují.

paul1

Protože jsou malicherní a mají malou výdrž.

Justin1

Nechce se jim dávat do pořádku něco, co by ještě mohlo fungovat. Kdyby to tak dělali i s bydlením, hned by se stěhovali jinam třeba i kvůli nesvítícímu světlu v bytě.

Pepa25

zjentek: po např. deseti letech manželství najednou lidé zjistí, že ten druhý má opačné názory? Kravina …

zjentek

Hm. Anebo tomu „druhému“ vezme 10 let než si POMALINKU začne uvědomovat svůj život v rezignaci.

Způsobů je nepřeberně pepčo, jen si vybrat ten svůj 🤷‍♂️

zjentek

Doplňuji: „…svůj život v rezignaci na něj.“ To víš, láska je mocná čarodějka 🤷‍♂️