zjentek

Proč se legraci říká psina?

Musím přiznat, že s Fanynkou je fakt švanda, ale jakpak má psinu chápat takovej non- pejskař?

Nejlepší odpověď
annas

Psina je starší název pro psa.
Psina kladný i záporný význam – něco veselého x špatnému, ošklivému. Souvisí to s původním vztahem ke psům.

Psina – pojmenování nejen pro legraci, švandu, ale i černý humor použil v r. 1926 Rippl – SNČ..

Legrace – může pocházet z toho, že si mladý pes rád hraje, má radost, často se třepe, když vyleze z vody, ale chce pobavit i svého pána. Hravost mláďat.

Negativní – psina znamenala zimnici, při níž se člověk třese, takže je to něco špatného, ošklivého, z toho radost nemá.,

Další odpovědi
Kepler

No proto, že psi, hlavně mladí, dělají psí kusy. Náš pes rád útočil na smeták, přitom prskal a kýchal, jak ho ty štětiny píchaly do čumáku. Bylo to vážně k pos****.