agentpv

Proč se držitelům novinářských průkazek toleruje vstup na akce bez placení, i když tam nejdou dělat svou práci?

Poslední dobou se s držitelema novinářských průkazek roztrhl pytel. Možná je to nějaký nepsaný zákon – že mohou všude zdarma, ale u mně ne. Ve směrnici „o vstupu zdarma“ to nemám stanovené a navíc každý novinář který chce u mně dělat novinářskou práci se dopředu nahlásí mým nadřízeným a já od nich dostanu zpětně pokyn abych toho a toho pustil v daný den zdarma.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ono je pro mnohé dobré „být s lidmi za dobře“, věř mi, že jiný přístup přináší komplikace a pokud nejsi z těch, kerým je fuk, co si myslí ostatní a kteří si díky svým schopnostem, postavení apod. mohou snadno dovolit kašlat na PR, tak je to i rozumné. A obzvláště to platí u médií.
No a „novinářům“ se nediv, prostě se přijdou nažrat a ožrat, když ta možnost je a je to zdarma – no neber to! ;) :D :D

Další odpovědi
led

Tomu sa hovori akreditácia. To znamená, novinár, ktorý chce prísť na akciu služobne sa musí vopred akreditovať, registrovať u poriadateľa. Vtedy má právo využívať výhody akreditovaného novinára. Ale, žiaľ, toto mnohí poriadatelia buď nevedia, alebo im to je jedno a využívajú túto formu úplatku s nádejou, že novinár za to odvedie svoju prácu a zameria pozornosť odbornej aj laickej verejnosti na danú firmu. Potom sa môže stať že športový novinár, príde aj so svojou legálenou, alebo nelegálnou spoločníčkou na kultúrnu akciu, čo nie je jeho náplň práce.

Edison

Otázka je vůbec položena špatně: Na základě čeho mají vůbec někdy někam novináři vstup zdarma? To přece nemá vůbec žádný základ. Jsou to snad nějací nadlidé??? Tedy pokud si to předem nedohodnou s majitelem/pro­vozovatelem.

Novináři jsou stejná sebranka, jako (skoro) kdokoli z nás!!!

I akreditace se definuje předem po dohodě s majitelem, provozovatelem, organizátorem, pořadatelem… a klidně může být za poplatek.

led

aliendrone, až tak som to na plnú hubu nechcela povedať, ale, žiaľ máte v mnohom pravdu.

Edison

Aby si tohle nezvykali, pozval bych si „vlastního“ novináře a toho prvního s pompou, ale s elegancí VYHODIL. 😁

led

Málokto si to chce rozhádať s novinármi, touto 7.veľmocou vo svete.