Proč se dělají puchýře i přes rukavice?

Nejlepší odpověď
led

Zjavne máte nevhodné rukavice. Nepíšete o akú prácu ide, či je to z tepla (nečistite kozub v železných rukaviciach z brnenia) alebo z potu, oderu a podobne.

Další odpovědi
Dochy

Záleží na konkrétní činnosti, konkrétních rukách a konkrétních rukavicích. Puchýř na patě si také uděláš spíš s botama než bez nich.

Buď se ochranné rukavice propálí – ale to bys zpravidla cítil dost dlouho dopředu, nebo se někde o ruku třou nebo tlačí nějaký šev. A nebo ses najednou pustil do práce na kterou Tvé ruce opravdu nejsou zvyklé… (a k tomu okolnosti viz výše – rukavice nesedí úplně ideálně)

Drap

Může to být nevhodnou rukavicí a nebo je to nezvyklostí kůže na takový druh práce. Když budeš stejnou práci dělat i přes puchýře, ruka si zvykne, kůže ztvrdne a nebudou se ti puchýře dělat.

Kepler

Rukavice jsou zřejmě příliš tenké – vznikají otlaky. Použil bych rukavice se zimní měkkou vložkou. Na puchýře jinak existují výborné gelové náplasti a ty se dají použít i jako prevence.

Karel Brož

Záleží samozřejmě také na tom, jaké rukavice na práci používáš. Mám dlouholeté zkušenosti s ochrannými pracovními rukavicemi od značky https://www.uvex-safety.cz/ a nikdy se mi puchýře na rukou nedělaly – a to makám na stavbě přes 8 hodin denně 🙂 Doporučuji vyzkoušet a uvidíš, jestli se to zlepší. Roli může hrát také správná velikost rukavic, aby se ti neshrnovaly.