Complex

Proč v pohádkách nejsou mimo vodníků i „vodnice“?

Nebo jak se říká těm něžného pohlaví?

Nejlepší odpověď
annas

Partnerkou vodníka je zpravidla vodní panna či rusalka.

Ještě jsem si uvědomila, že vodnk může mít za partnerku dívku, kterou utopil, když jí třeba matka proklela. .

Další odpovědi
Rokio

Ale jsou. Ve filmu Jak utopit doktora mráčka aneb Konec vodníků v Čechách jsou vodnice. Daný film skončil relativně dobře, tak by z určitého úhlu pohledu šlo dané dílo za pohádku považovat.

Kepler

S vodnicí jsem se setkal jen jednou, když jsem je ochutnal. Vodnice se u nás pěstovala, když ještě nebyly brambory. Jinak znám jen podvodnice. To je taková nižší hodnost než vodnice. Asi jako plukovník a podplukovník.

marci1

Něžné pohlaví můžeme nazvat „hastrmanka“, popř. té, která patří k vodníkovi se říká „vodníkova žena“. 🙂