zjentek

Proč prozápadní svět se stůj co stůj snaží vymýtit pesimismus?

Přece lidstvo se skrze nastolený optimismus a pozitivitu dostává až do tak hluboké bažiny vlastních „neviditelných“ exkrementů, že už o tom musí psát i weby>>>https:/­/pozitivni-zpravy.cz/opti­mismus-neni-vzdy-jedinym-spravnym-resenim-proc-je-dobre-citit-se-obcas-rozmrzely/?ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože „šťastní lidé“ žijící v iluzi nezlobí tolik, jako lidé nasejření. Tedy – to přirozeně platí do doby, než je REALITA vyvede z omylu. Pak může začít to zajímavé. ;) :D :D

Další odpovědi
Ametyst

Systém politické korektnosti vede už desítky let lidi k zamlčování negativních jevů. Když se o problému nemluví, tudíž neexistuje. Když se nepojmenuje, tedy se ani nemůže vyřešit. 🙂 Jako děti, když zavřou oči, bubák zmizí. 🙂 Proto se lidi bojí lež pojmenovat jako lež, černocha jako černocha, muslima jako muslima, no jako idioti. Poslední výkřik je, že i politici se bojí definovat ženu!

Disraeli

Nesnaží. V Západní společnosti bují negativní smýšlení všeobecně a nic se s tím nedělá.

paul1

Mě až teď došlo, že politici se vlastně starají o moje zdraví. Díky 😁

Filip84

Proboha, takový blábol jsem dlouho nečetl (bez urážky)!

Žijeme v oligarchii, nebo korporátním fašismu, to ať si každý přebere sám, prašť jak uhoď. Proč by se, proboha, někdo snažil vymýtit něco, co se dá dobře zpeněžit?

Je to jako s tabákem. My víme, že užívání tabáku není zdravé, zejména kouření. Na to, jak dlouho tady s námi tabák je (od Rudolfa II.), za ním můžeme udělat, v relativně krátkém čase (50–70 let), „tečku“, tj. snížit počet uživatelů tabáku na jednotky procent.

Jak? Jednoduše:

Připraví se legislativa: tabák se stane státním monopolem (tj. můžeš si ho pěstovat pro vlastní potřebu, ale tím Schluss), prodávat se bude jenom ve vybraných státních prodejnách tabáku, pod kamerami a státními zaměstnanci (něco, jako v Maďarsku).

Od určeného roku, dejme tomu, 2030, se bude každým rokem zvedat legální věk pro nákup tabáku. Tedy, v roce 2030 to bude 19 let, v roce 2031 20 let, v roce 2032 21 let, v roce 2033 23 let atd. atd. To znamená, že ten, komu bude v roce 2030 18 let, si nikdy legálně tabák nekoupí, protože v roce 2030 mu bude 18 let, ale legální věk pro nákup tabáku bude 19 let. Jemu bude 19 let v roce 2031, avšak v roce 2031 bude legální věk 20 let. Můžete si to spočítat, ono za nějakých cca 60 let – v roce 2091 – bude legální věk pro nákup tabáku 80 let, a jediný „problém“ je se dohodnout, bude-li se v trendu pokračovat do nekonečna, protože právo nezná praesumpci smrti, třeba soudy běžně vyzývají veřejnou vyhláškou nějakou Hildegardu, narozenou v roce 1811, je-li na živu, ať se v určené lhůtě přihlásí soudu k dědickému řízení, že o dědictví jinak přijde.

Proč by to někdo, jako, dělal?

  1. Politika nezajímá, co bude za 50 – 60 let, protože za 50 – 60 let Sicher nebude politikem. Jeho zajímá, co jde ukrást, nebo pardon, na čem lze lobbovat teď a zítra, a pak, co na oko udělat, aby to vypadalo, že k něčemu byl, až přijde saisona podkuřování voličům.
  2. Tabákové lobby na tom nemá – logicky – sebemenší zájem.
  3. Papírnictví na tom nemá sebemenší zájem, protože by klesla spotřeba papíru – na cigaretový papír, na obaly cigaret, na kartony, na další kartony, na balení doutníků etc.
  4. Výrobci plastových obalů na tom nemají sebemenší zájem, protože cigarety se balí do plastů, tabák se balí do plastů, doutníky se balí do plastů etc. etc.
  5. Farmaceutické korporace na tom už vůbec nemají sebemenší zájem! Je třeba prodávat nikotinové náhražky, je žádoucí, aby lidé trpěli asthma bronchialae, rozedmou plic a karcinomy, protože všichni tito pacienti potřebují spoustu drahých léků – komu by se prodávaly, kdyby přestali kouřit!? Jak nezodpovědné!
  6. Lékařská lobby na tom rozhodně nemá zájem. Ano, jistě, jednotliví snílkové, ano, samozřejmě, že officiálně se dělá, že se s tím něco dělá, to je to samé, jako bankéř kupuje každé ráno Timesy, i když je nečte, protože jim nerozumí – je to součást „uniformy“. Znamenalo by to méně výkonů, méně operací, méně preskripcí. Lékaři jezdí za „vhodné“ preskripce na dovolené na náklady farmaceutických korporací, proboha!
  7. Dopravní lobby na tom nemá žádný zájem! Tabák je rychlé oběživo, dováží se v poměrně velkém množství, od toho, že se vozí kamiony tabák, přes to, že se vozí kamiony tabákové výrobky, až po to, že každé ráno poslíček osobákem rozváží kartony po jednotlivých trafikách. To by byl postupný, ale velký, výpadek v businessu.
  8. Odbory a „levice“ (=příští vláda, když je teďka u vlády „pravice“, a když ne příští, tak přespříští, jo, „musíte povolit – vidíte, i ten pták má rozum!“, musí se podělit) rozhodně budou proti, protože trafikanti nepatří mezi „elitu“, často je to napůl šedá sféra, ti zaměstnanci budou těžce udatelní na pracovním trhu.
  9. Ministerium financí bude proti. Náklady na výrobu běžné krabičky cigaret jsou pod Kč 2.00, těch luxusních pořád pod Kč 5.00. Prodejní cena běžné krabičky cigaret, se všemi náklady, maržemi etc., je mezi cca Kč 20.00 – Kč 25.00, zbytek je DPH a spotřební daň. Kuřáci jsou dobrodinci národa! Dříve umřou, erár ušetří na důchodech. Z už jednou zdaněných peněz nakupují tabák, který je ještě minimálně 2× zdaněn! Kde ty příjmy jako budou brát? Ano, jistě, theoreticky se ušetří na tom, že ti nekuřáci budou déle makat, potřebovat méně zdravotní péče a déle žít, ale to žádné rozumné úředníky nezajímá. To nefunguje na principu, že tolik a tolik peněz potřebujeme ze státního rozpočtu, tak si o ně řekneme. Ne! Urveme ze státního rozpočtu co největší sumu, o se jenom dá, náklady se vždycky „najdou“. Víc peněz je více moci!

Tak se dělá, že se něco dělá. Na obaly tabáku se dají teatrální obrázky, „parte“ a cena se nasadí, jak jen vysoko to jde. Voliči už jsou tak pitomí, že kuřáci klidně volí i ty strany, které jim zdraží tabák, protože už je to normální, a protože to je nařízeno EU. Jak geniálně prosté! Takže, všichni platí, točí se to celé v začarovaném kruhu a všichni jsou spokojení. Proč to, proboha, měnit!?

S lidmi je to naprosto to samé.

Samozřejmě, že by šlo udělat skutečnou školskou reformu, ne školskou „reformu“, jejímž výsledkem je leda tak to, že více žáků bude negramotných a pologramotných. Ale proč?

Proč učit lidi to, co potřebují oni? To by potom mohli začít přemýšlet, o to ani tak není, to dělají stejně, ale mohli by pochopit materii pojmu factum, a pak by mohli klást nepříjemné otázky! Nebo by mohli být samostatní! K čemu bude celý ten státní apparát, když budou lidé soběstační!?

Mohl by nastat nejhorší možný scénář: pokles kriminality, pokles psychických chorob, menší nemocnost, větší samostatnost, takže by více lidí podnikalo, atp. Jistě, pro ně by to bylo lepší, ba ideální, ale pro stát ne! Kdo by živil tu bandu darmožroutů a žvanilů, kteří vůbec, ale vůbec, nic neumí? Kdo by chodil dělat blbou práci pořád dokola do montoven?

Prostě to nikdo nechce. Tedy ano, chce to určitá část společnosti, ale ta nemá moc. Z těch, co mají moc, to nikdo nechce. „Jen je nechte, ať se bojí!“

Ametyst

Disraeli: Kdyby bujelo negativní smýšlení, tak odráží krutou realitu a ošklivé pravdy. Potom by se problémy začaly řešit, a ne že se bude lakovat realita na růžovo. Ledaže bují mezi lidmi, kteří nic nerozhodují, a jsou na konci “ potravního řetězce”. Ti si jako vždycky můžou kecat, co chtějí, ale nezmění se nic. Tedy dokud je lakýrníci na růžovo neumlčí.

Disraeli

Myslím tím negativní mysl, negativní úhly pohledů, myšlenek, vlatností, atd.
Předsudky, automatické odsuzování, kritika, souzení, nepřítelství, nadmíra přemášlení, smutek, deprese, psychické nemoci, obavy, utápění se v „co kdyby“ nebo prsotě fiktvních představách (vysněná minulost, budoucnost, či přítomnost – většinou v důsledku nespokojenosti s realitou), výčitky, různé psychické bloky a omezení mysli… Mysl zatížená sra*kami (tohle je asi nejvýstižnější). Což člověka vyčerpává, ubírá energii, způsobuje negativní nálady až psychické problémy i nemoci.
Jinak řečeno extrémně vytížená mysl a to negativně orientovaná, negativně smýšlející. A tohle v Západním světě bují.
Všeobecný negativismus, nebavím se o přikrášlování reality, růžových brýlích nebo doufání v lepší časy. Nehledě na tohle, lidé mají prostě negativně „nastavenou“ mysl. Tedy dospělí a hlavně na Západě. Osvojili si (vytvořily se u nich) negativní vlastnosti a návyky a to především v důlesku negativní mysli (která je vlastně sama o sobě negativním návykem/zvykem).
Lidé jsou zvyklí myslet určitým způsobem, zabývat se určitými věcmi, mít jistý postoj – k sobě, druhým, ke společnosti,… Převažuje to negativní. Vlastnosti i způsbob myšlení,.
Takže ano, z psychologického a sociologického hlediska má negativismus žně.