zjentek

Proč při zlomeným žebru doporučují spát v polosedě?

Tak jsem si to zkusil v praxi a ukázalo se, že právě v polosedě to nejvíce bolí. No, nejvíce… spíše mnohem více, než třeba vleže na tom či onom boku, ve stoje, nebo v sedě vzpřímeném.

Nejlepší odpověď
paul1

Je to doporučeno kvůli usnadnění dýchání

Zdroj: https://www.wi­kiskripta.eu/w/Zlo­meniny_žeber

Další odpovědi
annas

Už jsem se vám zmiňovala, že mě lékař upozornil, abych jen seděla i při spaní. Už jsem zapomněla, jak dlouho to bylo nutné. Měla jsem z,lomená 3 žebra to 4. naštípnuté.

Zakázal polohu polosedě a ležení. To na boku dlouho nebylo možné. Neptala jsem se proč, ale měla jsem vodu na plicích, Takže kvůli dýchání.

Žebra by měla být v rovině, aby správně srostla.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.