hlodavec

Proč pomáhat Indii?

Proč by měl svět pomáhat Indii s čínskou nákazou když indický náboženský režim vydává na zbrojení více peněz než celá Evropa dohromady (mimo Ruska) a přitom brečí jak nemají blbej kyslík? Jenom na letošní rok ohlásila indická náboženská totalita takové nákupy zbraní že by z toho zkolaboval státní rozpočet jakékoliv evropské země (i tolik adorovaného Německa). Takže proč bychom měli této bohaté a nesmírně rozhazovačné zemi pomáhat? Jenom vydržování si obrovského sboru náboženské policie stojí strašlivé sumy peněz a přitom ti lidé nevytváří žádnou přidanou hodnotu. Nevytváří nic, jenom požírají peníze. Proč má Indie ruku nataženou a obtěžuje svět?

Nejlepší odpověď
mosoj

Aby ses nenakazil! Nicméně silně pochybuji, že to ve své hlavě vstřebáš!

Další odpovědi
da ny

SOLIDARITA. Někdy je třeba podat pomocnou ruku. Omezení šíření virového onemocnění.
Ty miliony „obyčejných, tzv. podřadných“ lidí 2. nejlidnatější země světa, pomoc,
zejména v oblasti zdravotnictví potřebují.
Kolik se domníváte, že z 1 300 000 0­00 obyvatel má vliv na to, kolik peněz vynakládá stát na zbrojení?
Indie je země, ve které žije velké množství různých etnických skupin. Obyvatelé vyznávají mnoho různých náboženství. Život v mnoha indických vesnicích se po staletí nezměnil. Kvete tam korupce, bída, hlad, nedostatek vody, hygieny je v kontrastu s bohatstvím a mocí (peněz)…
„Z politického hlediska jde o svazový stát (federaci) se socialistickým,[2] demokratickým, parlamentním zřízením (někdy je označována jako „největší demokracie světa“). Je členem Commonwealthu…“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Indie#Obyva­telstvo
Pro nás je to „jiný svět“. Jiný přístup k osobnímu prostoru, lidi se na sebe mačkají, tlačí.
Korupce, síla moci, peněz, boje o nadvládu nad vládou. Kasty, „mafie“, chaoz a všudypřítomná neinformovanost, bída, neznalost.
Během MFF v KV jsem zhlédla film o otřesných praktikách (dotáčel se po 20 letech). Živá beseda s tvůrci a některými herci, kteří přežili a ustáli persekuce.
TAK TEDY PODRUHÉ: Ty miliony „obyčejných, tzv. podřadných“ lidí 2. nejlidnatější země světa, pomoc, zejména v oblasti zdravotnictví, potřebují.

nyjono

Pomáhá se lidem, ne státu nebo vládě.
Většinou doplácení normální lidi a obyčejní občané, tak proto.
Mj. také proto, aby se nákaza, pokud možno, nešířila za hranice víc než je nutné.

df

Protože je všechno postavené na hlavu. Ono nestačí, že se tu krade, ještě se bude dobrovolně rozdávat dalším zlodějům.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Příspěvek tvrdí o Indii hlouposti: není tam náboženský režim (je to sekulární stát, pětina obyvatel nejsou hinduisté), výdaje na zbrojení činí 2,9% HDP, což není neobvyklé, není tam žádná náboženská policie …