klumprt

Proč nosil Achilles brnění na těle a helmu?

Když se dal zabít jenom přes achilovku?

Nejlepší odpověď
annas

Blyštivá zbroj souvisí s trojskou válkou.

Achillův přítel Paktroklos si oblékl původní Achiilovu zbroj a pokusil se Trojany zahnat. Byl však poznán a zabit Hektorem.

Achilles nad jeho smrtí truchlil a rozhodl se jeho smrt pomstít. Usmířil se s Agamemnónem, oblékl si do války proti Tróji bronzovou zbroj blyštivou zlatem, dar olympských bohů. Podle té vzácné zbroje Achilla všichni už zdaleka poznávali

Tradice – úcta k symbolu boha války. Totiž bůh války Arés, se všude objevoval v plné zbroji s přilbicí, připravený k boji, zachránil několik měst. Stejně tak byl Achilles připravený k boji, rovněž považovaný za zachránce.

Alexandr Veliký si oblékl zbroj, kterou podle tradice nosil Achilles.

Doplňuji:
Nikoliv, aby byl nápadný, ale aby byl vidět stejně jako „bůh“ války.

Více diskuse

Další odpovědi
gecco

Frajeřil blyštivou zbrojí, darem bohů z Olympu…

Jeho opakem jsou někteří motorkáři dneska – zabít se mohou leckde, ale brnění ani přilbu nenosej… Taky frajeřej…
😉

marci1

Achilles si chránil brněním a helmou tělo a hlavu. Obyčejný smrtelník ho nemohl nikdy zasáhnout. Dle báje mořská bohyně Thetis totiž narozeného Achillea ponořila do řeky Styx, aby se stal nezranitelným. Nad vodou zůstala jen jeho pata, sevřená v matčině dlani, a zůstala jediným zranitelným místem na těle dítěte. A tam později usměrnil bůh Apollón šíp z protivníkova luku – trojského Parida a hrdina Achilleus zemřel.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Achi­llova_pata

anonym

imige

setapouch

Ústrojová (ne)kázeň :)

Mirdas

Aby zapadl mezi ostatní a tím byl méně nápadný ?

lexx

každý bojovník i zbraňový systém má svou achillovou patu – slabé místo, aby poměr sil v boji byl vyrovnaný…

annas

Oprava:
Nikoliv, aby byl NEnápadný, ale aby byl vidět stejně jako „bůh“ války.