dust8

Proč nikdy nedopadli Jacka Rozparovače?

Nejlepší odpověď
annas

.Nejnovější informace ze 7. 11. 2019.

"Byl Jack Rozparovač chycen? A pokud ne, tak proč

Vrah z Whitechapelu nebyl nikdy dopaden, i když některé teorie počítají s tím, že ho policie zatkla a ve vší tichosti ho odklidila do některého blázince. To je ovšem velice nevěrohodné.

Důvodem, proč zůstal Rozparovač nepotrestán je ten, že policie neměla zkušenosti a ani vybavení k polapení sériového vraha. V roce 1888 neexistovala krevní analýza, daktyloskopie, testy DNA, analýza vláken. Policie tak byla odkázána jen na výpovědi svědků a víceméně se spoléhala, že buďto některý z nich vraha identifikuje nebo že se Rozparovače podaří chytit při činu.

Běžný názor tehdy byl, že vrah musí být naprosto nepříčetný šílenec, kterému doslova jde pěna od úst. Policie proto během vyšetřování vyslechla snad všechny potvrzené blázny z celého Londýna, ovšem bez výsledku.

Dnes už víme, že sériový vrazi většinou nepůsobí nijak nápadně, jsou to navenek normální, někdy vyloženě sympatičtí lidé. Rozparovač mohl mít dost dobře stálé zaměstnání, manželku nebo i děti a jeho okolí ho pravděpodobně ani v nejmenším nepodezíralo, protože nezapadal do tehdy všeobecně uznávané teorie o zuřivé bestii." atd.

https://jack-the-ripper.estran­ky.cz/clanky/nej­castejsi-dotazy.html

Další odpovědi
quentos

Protože byl chytřejší než policie. A taky vych…ytralý.