Avatar uživatele
anonym

Proč neuvažují úředníci (úřednice)s ro­zumem?

Pro každého občana platí, že to, co není zákonem zakázáno, je povoleno. Pro zástupce veřejné správy platí opak: tedy co mu není povoleno, je zakázáno.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, briketka10, anonym, gagaga před 3782 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rohlik

Úřednící nejsou placeni za to, aby v práci uvažovali. Aspoň tak mi to příjde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

ale oni uvažují rozumem ..otázka je o čem uvažují. Jestli o tom, jak se mít lépe, nebo pouze o kosočtvercích ..záleží od kusu a představivosti

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rocker

Někdy mě to na uřadech připadá,jako bych snad ty báby obtěžoval mezi pitím kávy a hraním karet na PC.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Krakis

Protože ho nemají… 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pracovala jsem i ve státní správě a platí tam totéž, co kdekoliv jinde – jsou lidé, kteří umí používat mozek, a jsou i ti druzí. Jenom „srážka s volem“ je v případě úředníka poněkud bolestivější. Na úřady se většinou chodí něco vyřídit. Občas se dá trefit na můru, která se tváři důležiteji než sám starosta. Také jsem strávila čtvrt hodiny dohadováním, které k ničemu nevedlo. Zabralo až to, když jsem se zeptala, jestli je starosta v práci a zda má tušení, jakým způsobem pracují jeho podřízené.
Styděla jsem se za to, že jsem na stejném úřadě pár let před tím pracovala sama. Starostovi jsem se se svou zkušeností samozřejmě svěřila. Vím, že potom na radnici následovalo několik anonymních kontrol a několik lidí si muselo hledat práci jinde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Hodně souhlasím s odpovědí „ocko“. Jako všude jinde v obchodech, u živnostníků tak i ve státní správě můžete narazit na … . Je to o lidech. Co je velký nešvar doby, že se místa neobsazují podle zkušeností (někdy starší úředník je i lepší než čerstvě vystudovaný ambiciózní člověk), vzdělání a přístupem k zákazníkům, ale hlavně kdo je koho známí. Nemusí nic umět důležité je, že má styky. To se bohužel děje v naší společnosti všude nejen ve státní správě. To je jedna stránka věci.
Ale nyní si je třeba představit pohled z druhé strany. Někdy solidní, zkušený pracovník narazí na arogantního žadatele, zákazníka, který má chování řeznického psa. Když je za den více takových zákazníků tak i normální zkušený člověk vypění a přestává slušně asertivně jednat. Kdo nezažil tak nepochopí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Česílko,
nemáte pravdu ani v jednom ze svých tvrzení
(vycházíte z mylných předpokladů či z předsudků).

I státní úředníci mají zdravý rozum a také jej používají.
To, co je svazuje jsou interní předpisy a nařízení nadřízených.

Kdykoliv jsem cokoliv potřebovala na úřadě vyřídit,
setkala jsem se s ochotou, vstřícností a pomocí.

(Pro případné šťouraly:
Ve státní správě jsem nikdy nepracovala ani nepracuji.
Jde o mé zkušenosti s úřady.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

V žádném případě se nechci zastávat těch byrokratických úředníků ale jen jedna poznámka. Úředníci se musí řídít platnými zákony a nařízeními, které oni nevymýšlí. A ještě jedna poznámka – myslíte se, že řídit se tím, co není zakázáno je povoleno – je vždy správné?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek