Proč neustále stát ČR dopouští legální krádeže v pražských směnárnách hlavně v centru Prahy?

Zajímalo by mě,proč neustále stát ČR dopouští legální krádeže v pražských směnárnach hlavně v centru Prahy i snadné okrádaní zahraničních turistů? Odkaz sice x let starej ale veřím že se nic nezměnilo nebo snad ano? Děkuji https://www.me­sec.cz/clanky/vi­tejte-v-praze-legalni-kradeze-prazskych-smenaren/

Nejlepší odpověď
da ny

Marley, pláčete sice hezky, ale na špatném hrobě… ;)
Stát (vláda) od nás vybere „jen“ daně.
Na ostatní věci má pramalý vliv nebo žádný.
Navrhovat může ohledně financí, jen minimální mzdu (schválit musí tripartita). Tabulkově řídí platy státních zaměstnanců.
Mzdy v soukromém sektoru, firmách určuje majitel/podnikatel.
Stát neřídí/nediktuje ceny (jen ovlivňuje DPHáčkem).
„Státu“ často lidé nakládají na bedra i to, co sám neunese a neovlivní.

Cizinci bývyjí často dobře informováni. Mají se zajímat sami. Banky jsou v Praze na každém rohu . 🙂

Další odpovědi
Raluvud

Žádná krádež tam neprobíhá (https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40#p205).

Samozřejmě mi vadí, že tyto směnárny existují, ale i turisté by si měli něco zjistit o kurzech, dobrých směnárnách atd. Když si do googlu zadám „where to change money in prague“, vyjede mi asi 5 stránek o dobrých směnárnách.

Stát nic nedopouští, je to svoboda podnikání. Je hloupost regulovat kolik si naúčtuju.

ivzez

Marley, že zrovna Vy, který se téměř denně dopouští
krádeží obrázků, se rozhořčujete nad „krádežemi“, které
na rozdíl od těch Vašich krádežemi nejsou!!

Praktiky směnárníků se mi stejně jako Vám nelíbí.

Jak byste vnímal, kdyby směnárny stanovily jednotný kurz,
zavedly „příplatek za malé objemy" a na stvrzenku o transakci vytiskly:
„Vaše chyba, že jste se nedostatečně informoval“?

(Něco podobného denně děláte s kradenými obrázky,
někdy se ale neobtěžujete ani tím.)