Avatar uživatele
pusinka50

Proč nepovolí eutanázii pro děti či dospělé, které jsou do smrti odkázané na plicní a podobné přístroje?

Nemocnice brečí, že nemají peníze na udržování dětí a lidí při životě, ač jsou do smrti odkázány na přístroje, proč to máme platit, proč nepovolit eutanázii, vždyť i rodičům a příbuzným by se ulevilo a hlavně státnímu rozpočtu... nemějte mě za nějaké nelidské zvíře, ale tohle prostě vůbec nechápu, proč x desítek let udržovat lidi při životě, kde už zlepšení stavu určitě není možné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, bolak, anonym, badisko před 3112 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Richie

Těžko říct, i když ČR je zrovna docela liberální stát, tak v tomhle nechce ustoupit. Taky by mi to přišlo jako logické řešení. Na pravdivou odpověď by se to asi chtělo zeptat v parlamentu a farmaceutických společností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tatanka

V případě dlouhotrvajícíhého stavu neslučitelného s možným zlepšením veškerých životních funkcí se většinou domlouvá zdravotní personál o odpojení z přístrojů podporujících výše uvedené. Jinak také Hypokratova přísaha by eutanizai klasifikovala jako vraždu. Církev samozřejmě taktéž.
Doplňuji:
omlouvám se za hrubky

Upravil/a: tatanka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pusinko, eutanázie stále zůstává nepřirozeným způsobem ukončení něčího života. Medicína pokročila neuvěřitelným způsobem dopředu. Dá se dnes vyléčit spousta nemocí, které by dříve byly smrtelné. Kdo může dnes tvrdit, že nezvratný zdravotní stav se nemůže zítra s úspěchem léčit? NIKDO. Proto bych také nikdy nedovolila eutanázii. Chápu, že jsou lidé, kteří ztratí naději.
Ale v tom případě je to dobrovolný odchod ze života rovný sebevraždě.
Ti dlouholetí ležáci většinou čekají na pokrok medicíny, který jejich zdravotní problém bude schopný vyřešit. Nemůžeme chápat dnešní situaci za definitivní. Bylo by to velmi krátkozraké. Vývoj jde neustále kupředu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Tak jako tak je to v rozporu s hippokratovou prisahou.. ale to jsou potraty take ...http://cs.wikipedia.org/… neni mozne co to je ?...neni mozne ?..treba se lecba najde .i zazraky se deji malo ale prece je to same jako poprava vezne a pak se zjisti ze byl nevinen...p

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví